Marjan BuničMarjan Bunič
Jakob ČukJakob Čuk
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Naš pogled

Smo Bogu všeč?

Premišljujem, kaj vse je zaobjeto v tej besedi, pa ne samo na simbolni ravni, bolj na čustveni, intuitivni ravni, kako me nagovarja, kaj sproži v moji najgloblji zaznavi, in nenazadnje, ...

25.12.2018, 14:40 Nataša Ličen

Sovražni vs. prijazni govor

V zadnjih dneh nas je predsednik vlade Marjan Šarec spodbudil, da smo začeli malo bolj intenzivno razmišljati o besedni zvezi sovražni govor. S svojo izjavo, da naj podjetja, ki so ...

27.11.2018, 12:40 Tanja Dominko

Le od kod tista dva novčiča?

Priznam, da me je že od mladih let med vsemi svetopisemskimi zgodbami vdovina še posebej vznemirjala. Ob njej sem namreč prvič doživel salto mortale dojemanja urejenosti sveta. Sprožala mi ...

15.11.2018, 15:59 Nataša Ličen

Misijonsko držo bo treba pogumno zavzeti tudi doma

Kdor hoče postati velik med vami, naj bo vaš strežnik. Kdor hoče biti prvi med vami, naj bo vsem služabnik. Tem besedam smo prisluhnili na tokratno misijonsko nedeljo. Ta vsakokrat razodeva ...

23.10.2018, 15:49

Ste zadovoljni z županom?

Še približno mesec dni nas loči od lokalnih volitev, v kratkem pa se bo začela tudi uradna predvolilna kampanja. Ker so številni župani napovedali ponovno kandidaturo, v zadnjih ...

16.10.2018, 14:45 Andrej Šinko

Udaril bom pastirja in ...

Živimo v turbulentnih časih, tudi za Cerkev. Potem ko se je lik Petrovega naslednika približal človeku in ga poiskal tam, kjer živi, je po drugi strani postal tudi bolj odprt za kritike in napade. ...

09.10.2018, 10:59 Marjana Debevec

Kolikokrat na teden k verouku?

Z mesecem septembrom se je zaključil čas brezskrbnih počitniških dni, začelo se je novo šolsko leto. Tudi življenje v naših družinah se je znova utirilo v stare ritme. ...

11.09.2018, 21:06 Matjaž Merljak

Družinske tragedije

Letos smo prvič na poletni dopust odšli v enega od letovišč, kjer sicer letujejo šole, poleti pa so termini razpisani tudi za družine. Z drugimi družinami smo se večinoma ...

14.08.2018, 14:30 Marta Jerebič

Kraljestvo za dobro pesem!

Preveč besed! Če sem odkrit, bi vam zdajle raje kaj zapel. Kakšno lepo pesem. Kajti pesem, dobra pesem, ima silno moč. Lahko povezuje, tolaži, navdihuje, lahko boža ali podžiga, odstira ...

31.07.2018, 14:44 Marjan Bunič

Čakajoč Vlado RS

Tako kot so v marsikateri politični stranki in v krogih civilne družbe v volilni kampanji napovedovali, da bodo letošnje državnozborske volitve najpomembnejše po osamosvojitvi ...

12.06.2018, 14:58 Petra Stopar

Nič vedeti ni najboljša izbira

15. maj ima več pomembnih vsebin in poudarkov, s katerimi v različnih ustanovah, organizacijah in družbenih pobudah skušajo opozoriti na vrednote ali načela, za katera se zavzemajo. Če ...

15.05.2018, 14:35 Nataša Ličen

Politika hec, volitve pa šov?

Slovenija je velika država. Ne verjamete? Samo poglejte, koliko političnih strank imamo. Med tistimi, ki bi se šle kandidaturo na volitvah, jih je približno 20, kar za dvomilijonski narod ...

17.04.2018, 13:56 Tanja Dominko