Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
V oddaji »Spoznanje več, predsodek manj« smo gostili blogerja in pisatelja klaretinca p. Branka Cestnika. Spregovori je o zapuščini papeža Frančiška ter prihodnjih izzivih, ki čakajo Katoliško cerkev, tako globalno kot tudi doma. Spregovoril je tudi o prazniku dnevu upora proti okupatorju ter o bližajočem se referendumu.
Jubilej najstnikov, ki bi moral vključevati tudi kanonizacijo Carla Acutisa, spremlja kar nekaj Slovenk in Slovencev. Tja so se eni odpravili v organizaciji Katoliške mladine, z njimi je bil duhovnik Marko Čižman, zamejski najstniki pa pod vodstvom Nika Emilija. Oboji pravijo, da je bilo srečanje nepozabno.
Papež Frančišek, ki so ga te dni sto tisoči spremljali na poslednji poti je imel globoko in osebno pobožnost do Marije, Božje Matere, ki se je odražala v njegovih govorih, molitvah in dejanjih skozi celotno papeževanje. Marijo je pogosto opisoval kot Mater upanja, nežnosti in usmiljenja, ki nas spremlja v vsakdanjem življenju in nas vodi k Bogu. Frančišek, tako je želel imeti napis na nagrobniku, si je za razliko od večine svojih predhodnikov, ki so pokopani v baziliki svetega Petra, za zadnje počivališče izbral bližnjo rimsko baziliko Marije Snežne, kjer je v 12 letih svojega pontifikata redno molil. Izven Vatikana je bil danes popoldne pokopan kot prvi voditelj katoliške cerkve po več kot sto letih.
Vatikan in Rim tudi minulo noč nista spala. Zgodaj zjutraj so nekateri romarji že začeli prihajati pred Ulico sprave in si tako zagotoviti najboljše mesto na Trgu svetega Petra. Ta je bil napolnjen do zadnjega kotička:, prav tako pa tudi Ulica sprave in trg pred Angleskim gradom.
V Vatikanu dopoldne potekale uradne pogrebne slovesnosti za pokojnega papeža Frančiška, ki je umrl na velikonočni ponedeljek, 21. aprila, v 88. letu starosti.