Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Dnevni center za brezdomce v Ljubljani, ki deluje pod okriljem Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote, letos obeležuje dvajset let. Jubilej so pred dnevi praznovali skupaj z brezdomci in prostovoljci. Ob pesmih, fotografijah ter osebnih pričevanjih so obujali spomine in se veselili vsega, kar so v dvajsetih letih skupaj zgradili. Dnevni center je bil do zadnjega kotička poln udeležencev, ki so bili ganjeni in ponosni na prehojeno pot, je v poročilu zapisala Janja Završnik.
Slovenska škofovska konferenca je katoliškemu tedniku Nedelja ob 100-letnici izhajanja podelila Odličje sv. Cirila in Metoda. Najvišje odlikovanje Katoliške Cerkve v Sloveniji je včeraj tedniku izročil predsednik SŠK škof Andrej Saje.
Ameriški škofje so v začetku junija potrdili, da se lahko postopek za beatifikacijo slovensko-ameriškega duhovnika in misijonarja Jožefa Buha nadaljuje na škofijski ravni, poroča spletni portal Družina. Buh, ki je je deloval v Minnesoti, izhaja iz Poljanske doline, rodil se je leta 1833, umrl pa v Duluthu, kamor je kot misijonar prišel leta 1864.
Vatikan je objavil program za izredni konzistorij kardinalov, ki bo potekal v petek in soboto. Kardinali bodo s papežem razpravljali o trenutnem stanju Cerkve in sveta, prizadevanju za mir ter izvajanju sinode.
Celjski škof Maksimilijan Matjaž je v nedeljo v Šentjurju pri Celju v diakona posvetil domačina, novega stalnega diakona Antona Horvata in Branka Svetičiča, župljana Župnije Ljubljana - Vič, za katerega je diakonat stopnja v pripravi za duhovniški poklic.