Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Naš pogled

Burek

Živo se spominjam prizora izpred parih let, ko mi je po dolgem večernem snemanju zadišala hrana in sem se nekaj po polnoči postavil v vrsto pred okencem, kjer po mojem mnenju ponujajo najboljši ...

19.07.2022, 14:27 Marjan Bunič

O domovini, svobodi in Svobodi

Čeprav dolgo nismo imeli svoje države, smo imeli svoj dom, kraj, kjer smo se rodili, kamor smo se vračali … In če smo odšli daleč od doma, če smo ostali brez njega, smo si ga zgradili v svojih ...

24.06.2022, 12:00 Tone Gorjup

Dobro in zlo in pošast komunizma

V nedeljo zvečer me je pretresel ogled dokumentarnega filma Bitka za Kijev, vojnega dopisnika RTV Slovenija Valentina Areha. Na njemu lasten način je skupaj s snemalci gledalcu približal trpljenje ...

25.05.2022, 11:29 Robert Božič

Ego, rdeča cunja in modrost

Točno devet dni je že od volitev, narejene so bile mnoge analize, napisani številni komentarji, z mnogimi sem se lahko samo strinjala. Stranke reflektirajo kampanjo, tiste, ki so izpadle ali bile ...

03.05.2022, 14:30 s. Meta Potočnik

Moramo res zavreči vso to hrano?

V nedeljo, 24. aprila, obeležujemo Dan brez zavržene hrane. Zaskrbljujoče je, da letno na svetu zavržemo tretjino vse proizvedene hrane. S to količino hrane bi nahranili 3 milijarde (!) ljudi, kar ...

19.04.2022, 12:27 Mirjam Judež

Bo tudi letos prazen grob?

Odraščal sem v varni časovni distanci od druge svetovne vojne, a starejši ljudje, ki so me obkrožali, so jo v večini doživeli. Duh vojne se je prepletal z mojim otroštvom, številne zgodbe so ...

13.04.2022, 13:09 Izidor Šček

Ponosna na Slovenijo

Leta 1995 sem šla prvič na Dansko. Slovenija je bila takrat še mlada država, čez Tromostovje smo se še vozili z avti in prevladujoča barva je bila siva.

05.04.2022, 14:30 Damijana Medved

Pastirček in volk

Verjamem, drage poslušalke in spoštovani poslušalci, da poznate pravljico o pastirčku, ki si je dolgčas na paši krajšal s tem, da je okoliške pastirje pohecal z uprizarjanjem lažnega volčjega ...

29.03.2022, 14:38 Andrej Jerman

Kriki in ječanje na levi

Medtem ko so oči sveta uprte v Ukrajino, ki je tarča agresije ruskega predsednika Putina, se v Sloveniji pripravljamo na parlamentarne volitve. A tudi vojna v državi, ki ni tako daleč stran od ...

22.03.2022, 13:56 Tanja Dominko

Človek ima pravico biti nepopoln!

Ob tednu katoliškega šolstva, v katerega smo vstopili včeraj, si ne morem pomagati, da se mi pred očmi ne bi vedno znova vrteli spomini iz mojih šolskih let. Pri tem seveda najprej ugotovim, da je ...

15.03.2022, 14:52 Marjan Bunič

Hvala, obrigada, khanimambo!

Za nami je 20. Pustna Sobotna iskrica, za nami je dobro delo, s katerim ste, dragi poslušalci, ljubi darovalci, znova prestopili meje najbolj smelih upanj. Sobota je res poskrbela za čustveni ...

01.03.2022, 14:30 Jure Sešek

Kakšno igro besed igramo?

Ste opazili današnji datum? V zaporedje dvojk, kot jih je največ lahko letos v zapisu datuma, se je vrinila le ena ničla. Za ljubitelje številk posrečena kombinacija. In posrečeno je morda kar ...

22.02.2022, 14:40 Nataša Ličen

»Zdravstveni minister« Šarec

Predvolilni čas ni le priložnost za predstavljanje programov strank, ampak tudi za oceno tistih, ki so dobile priložnost v tem mandatu. Gre za parlamentarne stranke, ki so programe predstavljale ...

15.02.2022, 14:55 Tone Gorjup

Načrtovan masaker

- "Dober masaker je bil." - "Ja, planiran." Citata sta iz slovenske kriminalistične TV serije Jezero, ki je nastala po istoimenskem romanu Tadeja Goloba. Kriminalistični inšpektor Taras ...

01.02.2022, 14:30 Marta Jerebič

Premiki naše zgodovine

Mesec februar je pred vrati. Pri nas je tradicionalno povezan s kulturo, kajti osmega februarja obeležujemo državni praznik Dan kulture. Jezik in kultura sta nas Slovence utemeljila in ohranila, ...

25.01.2022, 14:30 Jože Bartolj