Nataša LičenNataša Ličen
Jaka KorenjakJaka Korenjak
Alen SalihovićAlen Salihović

Naš pogled

1. november

Pred nami je praznik. Kateri? Odgovor da zasedeno parkirišče pred pokopališčem ... Vsako leto znova se sprašujem, če je prav, da ljudje okoli prvega novembra tako množično ...

29.10.2013, 19:06

Obstaja tudi drugačna pot

Dve leti in pol spopadov. Več kot sto tisoč smrtnih žrtev. Najmanj 6 milijonov ljudi, ki so morali zapustiti svoje domove. Gospodarstvo v razsulu. Takšna je slika današnje Sirije, ...

10.09.2013, 14:57

Norost papeža Frančiška

Sledi včerajšnjega neurja, ki je divjalo po vsej državi, so bili danes zjutraj ponekod še vidne. Hujšega kot podrta drevesa in dvignjene strehe k sreči ni bilo, za vsaj nekaj ...

30.07.2013, 15:58 Blaž Lesnik

Neprecenljive počitnice

Gotovo poznate oglas za družbo, ki upravlja s plastičnim denarjem. Oglas, v katerem nas podučijo, da lahko s pravo kartico odkrijemo neprecenljivo. Saj veste, nekaterih stvari se ne da kupiti ...

02.07.2013, 17:29

Kdo ve, kje je Hilda?

Zadnjič sem sedela na hodniku zdravstvenega doma in čakala, da bom na vrsti za slikanje zob, saj imam preveč „modrosti“. Klopi so bile kar zasedene, a ves čas so se vrata odpirala, kar ...

21.05.2013, 14:35

Cerkev – sama sebi namen?

Skoraj mesec dni je minilo, odkar je krmilo Petrove barke prevzel papež Frančišek. Prvi odziv je bil presenečenje nad tem človekom, ki je ravnal tako spontano, preprosto, človeško, ...

09.04.2013, 13:35

Stopimo na pot odpuščanja in bodimo sprememba

Kako ste? Meni se zdi, da je vse na glavo. Imeli smo zelen božič, pred nami je bela velika noč. Pomlad je prišla za kratek čas, se poslovila in je ni. Očitno so v modi zamrznitve – v ...

26.03.2013, 18:03

Benedikt XVI. – hvala ti!

Bila sem na radiu, ko so 19. aprila 2005 izgovorili njegovo ime – ime novega papeža. Ob izvolitvi tega velikega profesorja in misleca sem se kar malo nejeverno spraševala, kako bo ...

26.02.2013, 14:30

Konec sveta?

Mnogi, tudi pomembne televizijske postaje v teh dneh odštevajo! Ja, odštevajo … Ha, ste morda pomislili na odštevanje dni do božiča? Ne. Odštevajo dni, ki nam ...

19.12.2012, 14:30

Človekove pravice ali dolžnosti?

Ob včerajšnjem dnevu človekovih pravic so se mi pojavila številna vprašanja, ki so mi dala misliti. Najprej novica na teletekstu RTV Slovenija in tudi na spletni strani. ...

11.12.2012, 16:28

Aktivni državljani, kje ste?

Kje naj začnem ta komentar? Pri gneči in demonstracijah na ulicah ali pri slabi udeležbi na predsedniških volitvah?

04.12.2012, 14:33

Sinoda: Utopija ali pot prihodnosti Cerkve?

Za nami je sinoda o novi evangelizaciji, ki se je dotaknila različnih razsežnosti življenja sodobnega človeka na vseh petih celinah. Z eno besedo bi jo lahko označili kot sporočilo in pričevanje ...

30.10.2012, 15:01

V krču dvoma

Ena od izrednih veščin sedanjega časa je ustreči čim širšemu krogu ljudi. To je težko. Največkrat nemogoče. Prav zato je približevanje idealnemu na tem področju izredno ...

16.10.2012, 15:23 Marta Jerebič

Tudi od najmlajših se lahko učimo …

V tednu otroka smo, ki je tokrat osredotočen na radosti in stiske odraščanja. Uvod vanj je bil mednarodni dan otrok, po priporočilu Združenih narodov ga vsako leto zaznamujemo prvi ...

02.10.2012, 15:15