Jure SešekJure Sešek
Jakob ČukJakob Čuk
Alen SalihovićAlen Salihović

Oddaje

Gnes v totoj hišici

Oddaja o slovenski ljudski glasbi Pevci zapojte, godci zagod'te je prinesla odlomke s koncerta, ki so ga pevke iz Gorišnice pripravile 22. aprila v Moškanjcih ob 5-letnici delovanja ...

12.05.2012, 19:16

Juretov večer: Perpetuum Jazzile

Juretov večer je v torek, 8. maja, gostil zasedbo, ki se strmo vzpenja po takih in drugačnih lestvicah priljubljenosti. Verjetno gre za najpomembnejši slovenski glasbeni izvoz. Pred ...

08.05.2012, 21:30

En glažek vinca rumeni

Redna tedenska oddaja, v kateri ima prostor slovenska ljudska glasba, je prinesla odlomke s 16. prireditve družinskega petja, ki je bila 21. aprila v Mozirju.

05.05.2012, 18:00

Mi smo prišli Jurja peti

Z jurjevskimi kolednicami, med njimi svežimi terenskimi posnetki iz vasi okoli Sevnice, in godčevskimi vižami smo prepletali zadnjo aprilsko oddajo iz cikla Pevci zapojte, godci zagod'te.

02.05.2012, 00:06

"Kdo koga rauba?" se sprašuje Franc Obran

V dneh, ko se narava prebuja z velikimi koraki, ko ji dežne kaplje prinašajo prepotrebno vlago, nujno za razvoj in razcvet in samo dan pred letošnjim svetovnim dnevom Zemlje, smo v ...

23.04.2012, 19:30

Prežlahtno drevce, sveti križ

Na srečanju pevcev ljudskih pesmi, ki je bilo 31. marca na Keblju, dan pozneje pa na Gorenju, so se nastopajoči predstavili z romarskimi, nabožnimi in s koledniškimi pesmimi. Utrinke s ...

22.04.2012, 14:49

22. april – svetovni dan Zemlje

Zemlja – zeleno-rjavo-belo-modri planet, kjer živi na tisoče vrst živali ni rastlin, in katerega del smo tudi ljudje. Se zavedamo, da nam nudi ogromno dobrin in da bodo naši prihodnji ...

22.04.2012, 11:03 Petra Stopar

Bogdan Žorž: Manj JAZ, več MI

V aprilskem pogovoru s psihoterapevtom Bogdanom Žoržem smo govorili o ideologiji individualizma ter o pasteh potrošništva, ki se jih še ne zavedamo povsem. Pogovarjali pa smo ...

17.04.2012, 09:50 Nataša Ličen

Pa ta viža ni preč

"Pa ta viža ni preč," so podnaslovili državno srečanje pevskih programov folklornih skupin, na katerem je nastopilo enajst mladih poustvarjalcev slovenskega pevska izročila iz vse Slovenije. Nekaj ...

15.04.2012, 13:16