Jure SešekJure Sešek
Andrej NovljanAndrej Novljan
Petra StoparPetra Stopar

Komentar tedna

Ali je čast »hodi« po Ljubljani?

V zadnjem času mi zaradi nekaterih dogodkov vedno večkrat prihaja na misel beseda čast. Gotovo vsi poznate mnoge načine uporabe tega pojma v vsakodnevem pogovoru. Mimogrede jo izrečemo, zlasti ...

24.04.2015, 14:00

Nekateri so za umiranje z napotnico

Gospod doktor, čez mesec dni greva na križarjenje, mama pa je, kot ste omenili, zelo slaba. Dejali ste, da lahko umre že jutri, če bi pa srce zdržalo, ima pred sabo še dva ali tri mesece. ...

17.04.2015, 14:50 Tone Gorjup

Židanov „moram rečti“

Petindvajseta obletnica prvih povojnih večstrankarskih volitev je ponujala pravo priložnost za pogled v preteklost, sedanjost in prihodnost. Ko so ljudje 8. aprila leta 1990 odhajali na volitve, ...

10.04.2015, 14:57 Tanja Dominko

Cerarjeva nova oblačila

Na začetku pisanja tokratnega komentarja sem se vprašal, kaj me je v tem tednu nagovorilo in mi vsaj za trenutek umaknilo oči od dnevne politike? V ospredje sta mi prišla dva ...

13.03.2015, 14:30

"Pozabljeno ljudstvo"

Ali poznate tisto zgodbo iz zgodovine? Kot zvezda, kot odrešenik je vstal iz anonimne množice mož, veliki Francoz z imenom Napoleon in razglasil, da je treba nek družbeni red ukiniti in ga ...

06.03.2015, 14:30

Gospod, a bi se vi malo razstrupili?

Nedavno me je v trgovskem centru nagovorila gospodična s širokim nasmeškom: »Gospod, a ste že kdaj razmišljali, da bi se razstrupili?« Presenečen sem obstal ob ...

27.02.2015, 14:30

Jama do jame

Na pepelnično sredo so poštarji raznosili okrog 500 posvojitvenih listov tistim poslušalcem radia Ognjišče, ki so se konec januarja odzvali na pobudo vseposvojitve. Klicalce, ...

21.02.2015, 11:27

Potrebni so nam redovi, ki živijo med ljudmi

V katoliškem svetu ta teden najbolj močno nagovarja praznik Jezusovega darovanja ali kot je bila skozi stoletja poimenovan – Svečnica. Pa ne zaradi vseh vremenskih pregovorov, ampak ...

06.02.2015, 14:30

Kdo bo koga?

Morija v Parizu je spet zarezala rane v srce človeštva. Ob božičnih praznikih smo po vsem svetu veliko govorili o miru, ljubezni, strpnosti. Kdor je prisluhnil s srcem si je upravičeno ...

09.01.2015, 21:30 Marta Jerebič

(Ne)gotovo leto

V teh dneh smo in še nekaj dni bomo prejemali številna voščila. Najpogosteje slišano je: „Želim obilo zdravja, veselja in ljubezni“, v šali pa mnogi ...

02.01.2015, 14:30

Brezglava štafeta

Sloveniji se pri dvanajsti vladi, ki jo vodi še pred meseci najbolj oboževani predsednik najbolj sposobne stranke, malce že kolca po kakšnih drugačnih časih. Recimo tistih, ko smo ...

12.12.2014, 14:42 Tanja Dominko

Jeseni prihaja čas za razmislek o knjigi

Spet prihaja Slovenski knjižni sejem. Pozna jesen je že tradicionalno čas, ko se bolj posvetimo knjigam in vsemu lepemu, spodbudnemu, na nek način izzivalnemu v njih. Danes je dostop do domače in ...

21.11.2014, 14:30

Kam grem(o)?

Ta mesec je bil bogato zaznamovan z različnimi dogodki in dogajanji, ki nam nakazujejo, kam gremo oziroma kam lahko gremo kot posamezniki, družba in Cerkev.

31.10.2014, 14:40 Matjaž Merljak

Vera je tek na dolge proge

Ste si kdaj privoščili odmik od dnevne politike? Vam kdaj preprosto ni uspelo slediti političnim veleumom in njihovim dejanjem, izjavam? Meni se je to zgodilo zadnji teden. Zato sem le na ...

28.10.2014, 14:00

Kaj pa je tebe treba bilo…

Ko hodiš po vaseh in mestnih ulicah, polnih vrveža in veselih ljudi ali pa se sprehodiš med cvetočimi travniki, obrneš pogled proti morju ali v hribe kaj hitro spoznaš, ...

24.10.2014, 14:15