Jure SešekJure Sešek
Jaka KorenjakJaka Korenjak
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Komentar tedna

Kako je sv. Frančišek razumel oblast?

Kdo mu je svetoval in kam se je šel učit, da danes, že več kot 800 let, za njim hodi več kot polmiljonska množica mož, žena, otrok in mladih? Kako to, da mu želi slediti tako veliko ljudi ...

05.10.2014, 19:13

Če si zaslužimo, bo to zaživelo!

Zadnje čase veliko razmišljam o kritičnosti med nami, o kritikah ljudi, ki jih slišim prav na vsakem koraku. Kritike tudi tam, kjer se srečujemo zaradi ljubezni do bližnjega, ki mu ...

14.09.2014, 09:01

Šola - kraj humanistične in duhovne krepitve

Ko se poletni vroči dnevi, ki so sicer letos zatajili, prelevijo v jesenske hladne večere in noči se tudi ljudje podobno kot polhi in ježi zapremo v notranje prostore in čakamo na prehod zimske ...

06.09.2014, 17:34

Bratje, podajmo si roko….

Namenoma sem za naslov mojega tokratnega komentarja izbrala verz Bratje podajmo si roko. Pesem je nastala v drugih časih in drugačnih razmerah, toda hrepenenje po soncu in svobodi je vedno enako. ...

08.08.2014, 14:30 Jožica Ličen

V dobro skupnosti, države in naroda

Kaj pomeni biti v službi ljudi? Biti ljudem na voljo? Služiti državljanom? Delati v dobro skupnosti, države, naroda? Pred leti sem daleč od doma, v državi z utrjeno demokracijo doživel, kaj pomeni ...

01.08.2014, 15:54 Tone Gorjup

Povolilni obračuni

Zmagovalec in poraženec. To sta verjetno največkrat izrečeni besedi minulih dni, čeprav je to, komu pripisati kaj, nekoliko odvisno od tega, kdo to govori oziroma kateri časopis vzameš v ...

18.07.2014, 15:10 Tanja Dominko

13. julij in zmagovalci!

Še dobre tri tedne, pa bomo tam. In tisto nedeljo se bo izvedelo kdo je najboljši, komu je v nekaj tednih uspelo premagati ostale. O zmagovalcih bodo pisali, narejene bodo ankete o ...

18.06.2014, 12:48

Moč srca

Aprila sva se z možem pridružila romarjem v Sveti deželi. Kljub naporom lahko rečem, da sva svete kraje doživela v vsej duhovni polnosti. Zato sem s še večjim veseljem spremljala tridnevno ...

30.05.2014, 14:00

Slovenija v Evropi

Pred dnevi me je devetletna hči spraševala, s kakšnim denarjem smo plačevali nekoč. In nato se je začela razlaga, kako smo v mojem otroštvu plačevali z dinarji, v moji ...

09.05.2014, 14:31 Tanja Dominko

Slovenski film

Pravzaprav je vse skupaj bolj podobno slabemu filmu. Ceneni triki in prozorne potegavščine, šale, ki jih prepoznaš že po prvih besedah, prizori, katerih potek in razplet je ...

29.04.2014, 10:48

Kakšen cilj ima maša?

Praznovanje spomina na srečanje med Marijo in angelom Gabrijelom je letos kar precej razburilo duhove v slovenski javnosti. Eni so stopili v obrambo vernikov, ki so želeli moliti za nerojene ...

04.04.2014, 14:39

Veselite se….

Koliko krat so bile v preteklem tednu izgovorjene besede velikega in obenem preprostega človeka Bogdana Žorža: Veselite se… Sliši se kot oporoka, naročilo, predvsem pa nasvet. ...

21.03.2014, 14:30

Pust praznih ust

Ko se bliža pustni čas, je dobra volja in navihano vzdušje nekaj povsem normalnega. A zdi se, da je tako razpoloženje doma le še pri otrocih, ki nekako vede ali nevede z njim okužijo ...

28.02.2014, 14:41 Tanja Dominko

Marija Pomagaj, vodi naš mali svet

»Marija, pomagaj, da bi bili vsi še dolgo srečni na svetu, da bi živeli v miru in ljubezni, da bi ne poznali gorja in nesreč. Poleg tega pa, naj bi bil delček sreče namenjen vsakomur ...

21.02.2014, 14:00