Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Marko ZupanMarko Zupan
Marcel KrekMarcel Krek

Komentarji

Ko bomo zmagali ! ...

Bilo je pred dobrimi sedemdesetimi leti. Prek ljubljanskega Kongresnega trga sta se vračala proti domu dva študenta prava in vneto razpravljala o dogodkih zadnjih dni. Prvi zaprisežen ...

31.05.2013, 14:51 Tone Gorjup

Kdo ve, kje je Hilda?

Zadnjič sem sedela na hodniku zdravstvenega doma in čakala, da bom na vrsti za slikanje zob, saj imam preveč „modrosti“. Klopi so bile kar zasedene, a ves čas so se vrata odpirala, kar ...

21.05.2013, 14:35

Za nami polovica leta vere

Smo na dobri polovici leta vere. 11. oktobra 2012 ga je s slovesno sveto mašo na Trgu svetega Petra odprl papež Benedikt XVI., ko je potekala tudi 50. obletnica začetka drugega vatikanskega ...

10.05.2013, 11:05 p. dr. Robert Bahčič

Nemirni časi

Se tudi vam zdi, da živimo v času, v katerem je vse premešano in pomešano, turbulentno? Številni čedalje bolj in čedalje jasneje zaznavamo obrise kaosa, v katerega se ...

02.05.2013, 13:45 Martin Lisec

Izgnanec se je vrnil

Bil je torek, ko je na letališču pristalo letalo s posmrtnimi ostanki za mnoge prebivalce dežele pomembnega človeka. Pričakali so ga najvišji predstavniki oblasti, krajevne Cerkve in ...

19.04.2013, 14:32 Tone Gorjup

Cerkev – sama sebi namen?

Skoraj mesec dni je minilo, odkar je krmilo Petrove barke prevzel papež Frančišek. Prvi odziv je bil presenečenje nad tem človekom, ki je ravnal tako spontano, preprosto, človeško, ...

09.04.2013, 13:35

Cuius potestas eius religio

Ko je rimskonemški cesar Karel V. leta 1555 na državnem zboru v Augsburgu z državnimi stanovi po tridesetletni vojni dosegel sporazum s kompromisno rešitvijo cuius regio, eius ...

03.04.2013, 14:30

Pokvarjeno ogledalo

Vsi poznamo zgodbo o pokvarjenem vesoljskem teleskopu Hubble. Njegove slike so bile najprej motnje, potem pa so ga astronavti uspeli popraviti. Od tedaj pošilja na zemljo resnično ...

27.03.2013, 14:42

Stopimo na pot odpuščanja in bodimo sprememba

Kako ste? Meni se zdi, da je vse na glavo. Imeli smo zelen božič, pred nami je bela velika noč. Pomlad je prišla za kratek čas, se poslovila in je ni. Očitno so v modi zamrznitve – v ...

26.03.2013, 18:03

Pop krščanstvo

Ko se danes v javnosti govori o krščanstvu, se mi pogosto porodi občutek, da mnogi ne razumejo točno, za kaj pri vsem skupaj gre. Precej zabavno mi je bilo v zadnjih tednih poslušati ...

13.03.2013, 14:30

Dan žensk

Današnji 8. marec je dan, posvečen ženskam. Res je pobudo za praznovanje tega dne leta 1910 dala komunistka Clara Zetkin, a to še ni razlog, da bi moral praznik po toliko letih ...

08.03.2013, 19:26 Tanja Dominko

Benedikt XVI. – hvala ti!

Bila sem na radiu, ko so 19. aprila 2005 izgovorili njegovo ime – ime novega papeža. Ob izvolitvi tega velikega profesorja in misleca sem se kar malo nejeverno spraševala, kako bo ...

26.02.2013, 14:30

Kultura sporočanja - dobro sodelovanje

Ob srečanju z nekom, ki se počuti negotovega, nesprejetega, začutim, kako se je v njem zgostila tesnoba, da bo spet zavrnjen. Raje se umakne, vendar v sebi hrepeni po ljubezni, po bližnjem. Kdor o ...

08.02.2013, 19:57