Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Radijski misijon

Sveti Duh: Končno iz hišnega pripora

Španski teolog Jose Ignacio Gonzeles Faus, osemdesetletni jezuit, piše v svoji zadnji knjigi o desetih "krivoverstvih", ki gnezdijo v današnjem katolištvu. Ne gre za ...

18.03.2018, 17:17

Novo življenje bom torej živel jaz, toda drugače!

Sklepni misijonski nagovor je pripravil kardinal dr. Franc Rode, tudi sam lazarist. Opozoril je na dejstvo, da človeku "smrt ne gre v račun, ni samoumevna, smrt ni naravna" in opozoril na dejstva ...

08.04.2017, 13:10

Srečati se z Zmagovalcem nad smrtjo

Na soboto pred Cvetno nedeljo zaključujemo letošnji 12. radijski misijon, ki smo ga pripravili v sodelovanju z Misijonsko družbo lazaristov ob 400. letnici njihove karizme, ki je prav v ...

08.04.2017, 10:10

Ko dobiš vabilo najimenitnejše osebe

Današnji dan radijskega misijona je posvečen zakramentu sprave, sveti spovedi. Tomaž Mavrič, generalni superior Misijonske družbe lazaristov, jo je poimenoval kot Jezusovo vabilo vsakemu ...

07.04.2017, 11:08

Živimo zavzeto, sočutno in požrtvovalno!

Lazarist Vlado Bizant je v uvodu misijonskega nagovora petega dne letošnjega radijskega misijona najprej komentiral različna stališča, ki jih v odnosu do življenja velikokrat ...

06.04.2017, 17:42

Sprijazniti se s trpljenjem? To me ne prepriča!

Dopoldanski misijonar Jože Zupančič se je ustavil ob razmišljanju o križu, ki stoji v sredini naslova današnjega misijonskega dne. Ob tej besedi lahko najprej pomislimo na ...

05.04.2017, 13:21

Stopimo na pot ponižnosti

Lazarist dr. Peter Žakelj je v popoldanskem nagovoru razmišljal »O ponižnosti in o grehu«. Slišali smo, da danes ni ravno moderno govoriti o ponižnosti in o grehu. Najbrž ...

04.04.2017, 18:49

Spored 12. radijskega misijona

Letošnji misijon se bo, do sobote 8. aprila, odvijal pod geslom „Poslal me je, da oznanim blagovest ubogim“, ob 400. letnici vincencijanske karizme pa ga vodijo lazaristi.

02.04.2017, 18:47