Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Misijonska svetovalnica: Brez osebne molitve je evharistija navaden čips

Radijski misijon | 06.04.2017, 11:57 Rok Mihevc

V četrtkovi misijonski svetovalnici smo govorili o molitvi, o tem zakaj moliti, kakšni so načini in koliko časa posvetiti Bogu. Z nami je bil župnik iz župnije Sv. Križ – Žale, Alek Zwitter.

Molimo zato, da bi nas Bog spremenil. »Molitev, ko jo razumemo bolj globoko, ima osnovno nalogo, da nas spreminja. Spreminja naše srce in iz tega navzven delujemo drugače.« Molitev je nekaj zavestnega in v to nismo prisiljeni, ampak se svobodno odločimo.

»Tako se pripravljamo na popolno srečanje z Gospodom. Molitev daje evharistiji vso njeno veličino. Če osebno ne molimo, potem sprejmemo evharistijo površno, kot en čips.« Osebna molitev je svobodna izbira. Dober kristjan gre enkrat na teden, ponavadi v nedeljo, k sveti maši in to spada k njegovemu urniku. »Molitev pa ni nekaj samoumevnega, da se odločimo vsak dan nekaj časa posvetiti Bogu. To je tisto, kar verjetno zares spreminja naše življenje.«

Molitev je dar, vendar se je za molitev potrebno potruditi. V življenju gremo skozi različna obdobja in včasih nam ni do tega, da bi moliti. »Ravno takrat je morda najbolj pomembno, da se trudimo, da vzdržujemo ta čas molitve. Pomembna je vztrajnost in to, da Bogu damo čas. To je tako, kot pri teku. Če hoče človek napredovati, si mora v dnevu utrgati kar nekaj časa, da gre tečti, ampak ne pet minut. Preteče kar nekaj kilometrov, da bi se njegova kondicija izboljšala in bi v teku napredoval. Podobno je z molitvijo.« Čas molitve si določimo glede na osebni ritem in temperament.

Več pa v oddaji!

Radijski misijon, Svetovalnica
Papež na srečanju z mladimi v Benetkah (photo: Vatican Media) Papež na srečanju z mladimi v Benetkah (photo: Vatican Media)

Papež v Benetkah

Papež Frančišek se je dopoldne mudil v Benetkah. V mestu na vodi se je mudil približno 5 ur, v tem času pa obiskal ženski zapor, nagovoril umetnike na beneškem bienalu in se srečal z mladimi, ...

Mihaela Terkov (photo: Maja Morela) Mihaela Terkov (photo: Maja Morela)

In kako diši ljubezen ...

S tokratno gostjo, profesorico biologije na Gimnaziji in veterinarski šoli v Ljubljani, Mihaelo Terkov smo se pogovarjali o pomenu sočutja do starejših. Kot prostovoljka pri Hospicu se je odločila ...

Naslovnica knjige V postelji s sovražnikom (photo: ) Naslovnica knjige V postelji s sovražnikom (photo: )

Živela sem z romantičnim narcisom

Vse, kar si je Petra Strelec želela, je bila ljubezen, spoštovanje, nežnost in varnost. Vse tisto torej, kar ji je manjkalo v zgodnjem otroštvu, je iskala v moškem. Tega ni našla. V času ...