Štefan IskraŠtefan Iskra
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Rok MihevcRok Mihevc

Oddaje

Plesno izročilo Bele krajine in Kostela

V oddaji iz cikla Pevci zapojte, godci zagod'te smo predstavili del plesnega izročila Bele krajine in Kostela. Starejše gradivo smo povzeli iz arhiva GNI, novejši posnetki – ...

06.10.2014, 21:00

Jaz pa vem, kako ptičice pojo

V zadnjo septembrsko oddajo iz cikla Pevci zapojte, godci zagod'te smo strnili odlomke s srečanja, ki ga je skupina Vaški zvon iz Prečne na Dolenjskem pripravila v začetku meseca ob ...

29.09.2014, 21:00

Jaklič prepričan, da bi moral Masleša odstopiti

V tokratni oddaji Spoznanje več, predsodek manj na Radiu Ognjišče je bil gost predavatelj na Harvardu, ddr. Klemen Jaklič. Z njim smo se ustavili pri napovedih o združevanju manjših ...

27.09.2014, 10:47

Peli so jih mati moja, 2. del

V Andražu nad Polzelo se je zadnjo nedeljo v avgustu odvilo že 31. srečanje pevskih družin. Drugi del prireditve, na kateri je nastopilo 17 družinskih sestavov, smo predvajali v tokratni oddaji iz ...

22.09.2014, 21:00

Napovedovanje vremena relativno dobro

Napovedovanje vremena mnogi pogosto jemljejo kot problematično, vendar je kljub temu relativno dobro. Tako je ob robu konference meteorologov in metrologov povedal Janko Drnovšek s ...

21.09.2014, 16:00 Rok Mihevc

Peli so jih mati moja, 1. del

V Andražu nad Polzelo se je zadnjo nedeljo v avgustu odvilo 31. srečanje pevskih družin. Prvi del prireditve, na kateri je nastopilo 17 družinskih sestavov, smo predvajali v oddaji iz cikla Pevci ...

15.09.2014, 21:00

Pri nas doma se vedno pelo je

V oddaji iz cikla Pevci zapojte, godci zagod'te smo z gospo Jožico Podgrajšek z Brinjeve gore nad Zrečami predstavili knjigo Pri nas doma se vedno pelo je, v kateri je popis 10-letnega dela ...

08.09.2014, 21:00

Ko ptičica na tuje gre

Prva septembrska oddaja, namenjena slovenski ljudski glasbi, prinaša odlomke s srečanja pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž, ki je 17. avgusta potekalo v poznogotski cerkvi svetega ...

01.09.2014, 21:00