Slavi Košir
Andrej Novljan
Petra Stopar

Zdravstvo

Bejrut, Libanon (photo: Pixabay) Bejrut, Libanon (photo: Pixabay)

Bejrut po silovitih eksplozijah v ruševinah

V eksplozijah v Bejrutu je življenje izgubilo najmanj 100 oseb, več kot 4000 je bilo ranjenih, število umrlih pa bo najverjetneje še naraslo. Brez strehe nad glavo je ostalo več kot 200 tisoč ...

Maska, koronavirus (photo: Pexels) Maska, koronavirus (photo: Pexels)

Kako živeti s korono?

Marca letos se je svet zaradi novega koronavirusa bistveno spremenil, številne stvari so se obrnile na glavo. Omejili smo druženja, skupinske športne aktivnosti, potovanja in prilagodili delovne ...

Letalo (photo: Andrej Šinko) Letalo (photo: Andrej Šinko)

Je dopustovanje v tujini varno?

Nekateri Slovenci so se odločili za dopustovanje v tujini. Konzorcij turističnih agencij Palma, Kompas in Relax so goste z letali popeljali v Dubrovnik in na deset grških otokov. Razmere so za ...

Maska, koronavirus (photo: Pexels) Maska, koronavirus (photo: Pexels)

Nove okužbe Covid-19: "Pojenja nam sapa"

Prvi val smo dobro omejili, sedaj pa nam pojenja sapa, je ob predstavitvi aktualnega stanja slikovito pojasnila vodja strokovne skupine za covid-19 pri ministrstvu za zdravje Bojana Bevoić. Dnevno ...

Žar (photo: Republica / Pixabay) Žar (photo: Republica / Pixabay)

Zakaj prehranski varuh ne kriči?

Začnimo z dejstvi. »K majski inflaciji so največ prispevale višje cene hrane,« je 29. maja zapisal slovenski Statistični urad in med drugim dodal, »da se je sveže sadje podražilo za 23,4 ...

Kolesarji ne določajo moje poti! (photo: Pixabay) Kolesarji ne določajo moje poti! (photo: Pixabay)

Kolesarji ne določajo moje poti!

Marec 2020, mesec, ki si ga bom zelo zapomnil. Pa ne zgolj zato, ker sem v njegovem začetku obrnil nov list v knjigi življenja ampak po 12. in 13. marcu, ki bosta v zgodovini Slovenije tako kot še ...

Z masko v cerkev (photo: Don Bosco Rakovnik) Z masko v cerkev (photo: Don Bosco Rakovnik)

Kdaj je v cerkvi še vedno potrebna maska?

Medtem ko se povsod v Sloveniji v javnem življenju sproščajo ukrepi, so tudi škofje izdali nova navodila za bogoslužja v cerkvah. Veljajo od danes. Na nekaj vprašanj nam je odgovoril tajnik SŠK, ...

Novi koronavirus, preventivni ukrepi (photo: Pexels) Novi koronavirus, preventivni ukrepi (photo: Pexels)

Med razglašeno epidemijo umrlo 109 oseb

Obdobje epidemije je tudi uradno odpravljeno, kljub temu pa bo treba še naprej upoštevati nekatere omejitve in se ravnati samozaščitno. Država se bo v prihodnjih tednih pripravila na morebitni ...