Slavi KoširSlavi Košir
Jakob ČukJakob Čuk
Tanja DominkoTanja Dominko

Škofovska konferenca

Radio Ognjišče spremlja slovo Benedikta XVI.

„Potem ko sem si pred Bogom večkrat izprašal vest, sem prišel do gotovosti, da moje moči zaradi visoke starosti za dobro opravljanje petrinske službe niso več primerne,“ ...

25.02.2013, 22:00

Cerkev, Slovenija in svet v letu 2012

V zadnjem koledarskem letu 2012 smo se ustavili pri dogodkih leta, ki se izteka. Novinarji Tanja Dominko, Marjana Debevec, Tone Gorjup in Helena Škrelc so tako zbrali dogodke, ki so najbolj ...

31.12.2012, 00:30

Božično voščilo slovenskih škofov

»Ne bojte se! Kajti glejte, oznanjam vam veliko veselje, ki bo za vse ljudstvo. Danes se vam je v Davidovem mestu rodil Odrešenik, ki je Kristus, Gospod« (Lk 2,10–11).

24.12.2012, 17:00

Slovenski škofje sklenili duhovne vaje

Minuli teden so slovenski škofje v Ignacijevem domu duhovnosti v Ljubljani opravljali duhovne vaje. Škofje se od leta 2008 dalje zgledujejo po drugih škofovskih konferencah, v ...

15.12.2012, 11:46

Jesensko srečanje v Rimu

Duhovniki, ki delujejo med Slovenci v Evropi, imajo dvakrat na leto pastoralno konferenco. Pomladanska je v Sloveniji, jesenska pa v eni od držav, kjer delujejo. V minulih dneh so bili zbrani v ...

19.10.2012, 11:44 Matjaž Merljak

Nadškof Stres kardinalu Rodetu izrekel podporo

Predsednik Slovenske škofovske konference in ljubljanski nadškof metropolit msgr. Anton Stres, ki v teh dneh vodi duhovne vaje v Parizu, je za Radio Ognjišče izrekel v svojem ...

29.08.2012, 14:06