Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Nada Zupančič je zakonska in družinska terapevtka ter karierna svetovalka, žena in mati treh odraščajočih otrok. V jutranjem svetovalnem pogovoru smo z njo govorili o najstnikih. Kakšno obdobje je to, kako vzpostavljamo stik z mladostniki, zakaj se odzivajo burno, kako pomagati ob črnoglednosti, ki je v določenem obdobju tudi njihova značilnost. Kako pomiriti strah v njih, kako jih spodbuditi in jim okrepiti pozitiven pogled ter vero vase.
Matic Vidic je univerzitetni diplomirani filozof, profesor teologije, specializant logoterapije in stalni diakon v novomeški škofiji. V zadnjih letih izstopa njegovo delo v romski skupnosti. Med njimi in skupaj z njimi, kljub globokemu kulturnemu prepadu, išče in prepoznava možnosti sodelovanja s širšo skupnostjo. Z Romi se lahko srečamo pri evangeliju, pravi, evangelij ustvarja pot. Notranjo svobodo iščemo povsod drugod, le v sebi ne. Strah rodi sovraštvo, doda Matic Vidic. V pogovoru je razgrnil osebno pot iskanja, vse do današnjega poslanstva, ko dela za dobro sočloveka. Trenutek, ki ga je streznil, je bil pogled prestrašenega človeka, ki ga je tiščal k tlom. V njegovih očeh je prepoznal klic.
Kako si slikate družbo prihodnosti, zdravo in spodbudno okolje ter pametna mesta z bolj povezano skupnostjo? To je nekaj osnovnih izhodišč današnjega dogodka na mednarodni konferenci navdiha, ustvarjalnosti in sodelovanja, na tradicionalnem dogodku Dan inovacij.
Mag. Andreja Jernejčič je z več kot petindvajsetletnimi izkušnjami v komuniciranju, novinarstvu in odnosih z javnostmi, strokovnjakinja za javno nastopanje. Je avtorica sedmih knjig ter dveh zvočnih. S treningi, akademijami in delavnicami uči veščin javnega nastopanja. To je del življenja slehernega, saj nastopamo vsak dan, v sklopu družine, v družbi, službi, tudi med prijatelji. Ni vseeno, kako govorimo in kakšna je tudi naša neverbalna govorica. Strah in nezaupanje vase mnoge dobesedno ohromita.
V sklopu rednih sobotnih oddaj smo se pogovarjali z Markom Juhantom, specialnim pedagogom. Govorili smo o vzgojnih prijemih ali receptih, ki delujejo in o tistih, ki so bolj prazne obljube. Izpostavili smo pozornosti, ki so kot lepilo za ohranitev odnosa z otrokom. Družine, ki imajo več problemov, so skoraj vedno družine z manj dotiki. To se je izrisalo v dolgoletni profesionalni poti našega sogovornika.