Blaž Lesnik

Blaž Lesnik je radijski voditelj, novinar in urednik.

  • p. dr. Christian Gostečnik (photo: ARO)
    05.03.2016, 12:56

    Moderni časi zahtevajo od očetov veliko več

    Sredi postnega časa smo. Marsikdo si je zadal svoje postne naloge, odpovedi, izzive... Zgodi se, da si v začetku posta zadamo ogromno stvari, na koncu ne storimo ničesar. A danes smo v oddaji Za življenje, za danes in jutri pogledali, kakšen izziv prinaša post v naše medosebne odnose. Z nami je bil frančiškan in klinični psiholog p. dr. Christian Gostečnik.

  • Zajčja dobrava (photo: )
    05.03.2016, 07:30

    Štiri zavarovana območja v Ljubljani

    Ali ste vedeli, da so na območju naše prestolnice kar štirje krajinski parki? To so Zajčja dobrava, Polhograjski Dolomiti, krajinski park Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib ter Ljubljansko barje. Skupaj obsegajo kar 13,8 % celotne površine mesta. Najstarejši park v okolici Ljubljane je bil razglašen že leta 1972, to je Zajčja dobrava.

  • Proteus anguinus (photo: zelenikras.si)
    04.03.2016, 14:32

    Na obisku pri človeški ribici

    V času, ko človeška ribica izlega jajčeca v Postojnski jami, smo se odpravili na obisk k tem zanimivim živalim v jamski laboratorij Tular. Tam jih trenutno živi kar 41. Gre za edini tak laboratorij pri nas, v katerem preučujejo ekologijo in vedenj človeške ribice ter njene prilagoditve na jamsko okolje.

  • Kot pri Damlju (photo: ARO)
    04.03.2016, 07:30

    Najjužnejši kraj Slovenije

    Šest hiš in deset prebivalcev. To je kraj, kjer se cesta konča, čas pa se upočasni. Tako kot tok Kolpe, ki pri naselju naredi okljuk in teče bistveno počasneje kot drugje. Kot pri Damlju spada v občino Črnomelj. Vasica je najjužnejša točka Slovenije.

  • Evrazijski ris (photo: Miha Krofel)
    03.03.2016, 07:30

    Plahe kratkorepe mačke na visokih nogah

    Ris je izjemno redka žival tudi v svetovnem merilu, v Sloveniji pa je najbolj ogrožena vrsta sesalcev. Pri nas živi le ena vrsta, to je evrazijski ris. V 20. stoletju so ga popolnoma iztrebili, leta 1973 pa ponovno naselili v Kočevskem Rogu.