Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Ob svetovnem dnevu redke, gensko prirojene bolezni, podobne rahitisu, hipofosfatemije, smo v pogovoru s pediatrom predstavili omenjeno bolezen, kajti prav je, kot je dejal naš sogovornik, da govorimo tudi o redkih boleznih in se z njimi seznanimo.
Vprašanje v naslovu je smiselno, ker se mnogi sprašujemo, kaj se dogaja v družbi, ali ljudje pozabljamo na osnovne vrednote, saj včasih meje sprejemljivega potiskamo nevarno proti robu? Ali se družbe, v njej posamezniki, razvijajo ali prej nazadujejo? Mnogi se zaskrbljeno zazirajo v prihodnost in se sprašujejo, je med nami sploh še kaj svetega?
Nisem si predstavljal tolikšne odmevnosti filmov, ki jih objavljam. V času epidemije se je svet spremenil in treba se je bilo hitro odzvati. V tednu, ko sem bil prost, sem premislil, zajel sapo in se odločil, da bo moj pouk deloval tudi ob pomoči kratkih filmčkov, ki zaobjamejo snov. Preko učiteljev zgodovine in Zavoda za šolstvo smo glas razširili in mnogi so si z njimi pomagali, ter si še, pri spoznavanju določenih osnov zgodovine.
Toni je svojo glasbeno kariero začel kot sedemletnik v göteborški katedrali, kjer je pel štirinajst let. Po sodelovanju v deškem zboru se je odločil za študij glasbenega pedagoga na Univerzi za glasbo v Göteborgu. Je sin slovenskih staršev, rojen na Švedskem, kamor sta se starša preselila še pred njegovim rojstvom. Vsako leto so se za nekaj tedno vračali na počitnice v Slovenijo. To poletje je v tedenskem usposabljanju na povabilo Damijana Močnika svoje znanje predajal Slovenskemu otroškemu zboru, ki je po tem nastopil na več odrih v Sloveniji in navdušil.
Zaradi objav na internetu tretjina slovenskih dijakinj razmišlja o plastični operaciji. Objave na internetu močno vplivajo na počutje mladostnikov.