Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Pri Fundaciji don Bosko so organizirali tečaj slovenskega jezika za Ukrajince, ki živijo v Ljubljani in okolici. Mlade in otroke so povabili tudi na Oratorij, da bi se družili z ostalimi, odziv je bil zelo dober.
Anže Kos je z osemnajstimi leti odšel v Združene države Amerike na študij in obenem na resno športno košarkarsko pot. Po več letih profesionalne košarke in po več klubskih prestopih je ob športnih izkušnjah vse bolj prepoznaval tudi pomen osebne rasti.
Tradicionalni regijski tabor se je letos odvijal na prostoru blizu Naklega ob Savi, ki je imela ob pregretih dnevih strateško vlogo. Sredi tabora smo jih obiskali z radijskim mikrofonom, preverili vzdušje in pobližje spoznali zahtenost organizacije tabora za skoraj sedemsto skavtov različnih starosti.
Če hočemo razviti sebe, pomagajmo drugim. Če hočemo pomagati drugim, poskrbimo zase. To je slogan, ki ga imajo pri Inštitutu Antona Trstenjaka. V sklopu oddaj Za sožitje smo se v julijskem pogovoru s prof. dr. Jožetom Ramovšem ustavili pri delih dveh velikih osebnosti našega časa. Poletje je čas, ko ob sprostitvi nekaterih obveznosti, lahko pogosteje vzamemo v roke knjige in beremo.
Poklicanost je biti poklican, vedno mora za to obstajati nekdo, ki nas pokliče. Katoličani ob tej besedi pomislimo najprej na Boga. Seveda nas lahko poliče tudi kdo drug, v osnovi pa govorimo o Božjem klicu. Ključno je ali verjamemo, da Bog govori z nami ali ne?