Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Zgornji Kras je rojstno območje naše gostje, Kačiče pa vas, kjer se je rodila in se pozneje vanjo za stalno tudi vrnila. Ko jo je vnuk pred zdaj že mnogo leti prosil za pomoč pri nalogi, s katero naj bi opisal kraj, sta se s fotoaparatom skupaj sprehodila skozi vas, Klelija je spisala še tekst in vnuk se je iz šole vrnil z informacijo, učiteljica pravi, babica, da bi morala večkrat kaj napisati. Tako se je začelo, in traja še vedno.
Tudi s tonom glasu. Naši glasovi so unikatni, ni dveh enakih, v njem je ves človek. Glas je povezan z možgani, je poln čutenja, tesno povezan s čustvi. Z mimiko obraza ali z držo telesa lahko marsikaj prikrijemo ali zaustavimo, zelo težko pa potvarjamo svoj glas. S to ugotovitvijo, ki je marsikomu nova, smo začeli oktobrski pogovor z redno in nam zelo dragoceno sogovornico, Alenko Rebula, ki nam odkriva pojmovanje miru, kot ga je oblikovala Josipa Prebeg.
Vprašanje v naslovu bo vsebinski poudarek Srečanja z Bogom, enega od rednih dogodkov, ki so se začeli pred tremi leti. Ko je Klemen Balažič, salezijanec, na Rakovniku prevzel vlogo delegata za poklicno pastorala, je razmišljal, kaj še lahko ponudi študentom in mladim v poklicih, jih spodbudi k dejavnejši veri in k poglobitvi odnosa z Bogom.
K nebeškemu Očetu je odpotoval duhovnik Franc Prelc, sporoča Župnija sv. Anton. Služboval je v župnijah Tomaj, Auber, Rodik, Klanec, Draga, Podgorje, Škofije in Piran. Skoraj 40 let je bil župnik v Portorožu, kjer je med drugim dosegel, da je to mesto dobilo cerkev in župnijske prostore, kjer se je začel razvijati duhovni turizem. Še julija smo ga gostili v oddaji Naš gost.
Ob svetovnem dnevu redke, gensko prirojene bolezni, podobne rahitisu, hipofosfatemije, smo v pogovoru s pediatrom predstavili omenjeno bolezen, kajti prav je, kot je dejal naš sogovornik, da govorimo tudi o redkih boleznih in se z njimi seznanimo.