Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
V pogovoru s Tilnom, Lidijo in Joštom smo v petkovem večeru osvežili spomin na evropsko novoletno srečanje mladih v soorganizaciji taizejske skupnosti. V zadnjih dneh minulega leta se je odvilo v nemškem mestu Rostock. Nepozabna izkušnja, so v en glas dejali mladi sogovorniki, posebej, ker so bili nastanjeni tudi po družinah, v nekaterih drugačne veroizpovedi, kar jih je bogatilo v ekumenizmu, to pa je tudi eno do osnovnih prizadevanj, za mir in bratstvo kljub različnostim med ljudmi, francoske skupnosti.
Na vprašanje, kaj mu pomeni harmonika, je Jure Tori odgovoril: "V uteho mi je. Veliko razmišljam in svoje misli sprostim skozi harmoniko." Ko je glava polna, gre v sobo in igra. Biti z ljudmi in jim zaigrati, to mu je zelo pomembno. Pozna, je razlagal, veliko ljudi, ki ostajajo doma in so vse bolj zagrenjeni. Začnejo se zapirati in z njimi se je težko pogovarjati. Pojdimo v družbo, na koncerte, prireditve, dovolimo si izkušenj, več rednega stika s kulturo.
Naša sogovornica je magistrica znanosti, ki se ukvarja z retoriko. Kako govoriti z žarom, da bo naš nastop odličen in prepričljiv? In kako navdušiti poslušalce? To so veščine, ki jih lahko pridobimo. Na vprašanje, kakšen govor sliši v okolici, pravi: "Zelo različno - so nekateri z zelo izdelanim govorom in slišim tudi takšne s pomanjkljivostmi. O slednjem želim govoriti."
Duhovnik, športnik, prijatelj, profesor, so besede, ki ga najhitreje opišejo in povzamejo tudi široko paleto njegovih zanimanj. Veliko je na poti. Kar je nujno, pravi, če želi biti med ljudmi in med njimi je zelo rad. Njegovo poslanstvo je biti na poti, biti z ljudmi in med njimi. Velik del življenja se povezuje s svetim Frančiškom. Njegovo rojstno mesto Ptuj je takšno kot je, tudi zaradi prisotnosti Frančiškovih manjših bratov, minoritov.
Potepuški okruški so s krilato želvo, za najboljši literarni potopis lanskega leta pri nas, nagrajeni drobni klateški spomini sedemletnega raziskovanja zamejskih pokrajin, tamkajšnjih ljudi in seveda zgodb. Avtorica se v zapisih med vrsticami tudi izpove in se nam s tem še bolj približa ter povabi v svoj svet doživljanja narave.