Mirjam Judež
Mirjam Judež skrbi, da nekatere zanimive oddaje lahko tudi preberete.
Alfred Vogel je bil neutruden raziskovalec narave in njenega rastlinskega sveta in gotovo veste, da se je veliko ukvarjal z imunskim sistemom, o katerem je te dni veliko govora. Tudi zato je bil z nami Robert Terčelj iz podjetja Farmedica. Kaj bi Alfred Vogel svetoval za boljšo imunsko odpornost? Zelo preprosto: gibanje, tople noge in dober spanec! Pogovor na daljavo je vodil Matjaž Merljak.
Pogovarjali smo se o potrebi po fizični in čustveni bližini. Znašli v razmerah, ko je fizična bližina odsvetovana. Kako jo nadomestiti in kaj nam pri tem lahko pomaga je svetoval psiholog, bonding psihoterapevt dr. Bogdan Polajner. Z njim se je pogovarjala Nataša Ličen.
Vso pozornost v zadnjem času dajemo epidemiji, treba pa je govoriti tudi o drugih boleznih, ki niso odšle: tokrat je tekla beseda o kronični vnetni črevesni bolezni. Z nami v studiu je bil specialist gastroenterolog prof. dr. Ivan Ferkolj. Z njim se je pogovarjal Blaž Lesnik.
V duhovni Svetovalnici na praznik vernih rajnih je bil na daljavo z nami na daljavo murskosoboški župnik Goran Kuhar. »Naši rajni, ki so v kraju očiščevanja, potrebujejo naša dobra dela, molitev, sv. maše, naše posredovanje pri Bogu, da bodo čimprej rešeni tega očiščujočega ognja.« Zakaj ohranjati in živeti odnos s pokojnimi, kako to početi v luči vere, kakšna naj bo molitev za rajne? Ob teh vprašanjih je razmišljal naš sogovornik, ki je na koncu pogovora dal pomenljivo primerjavo našega krščanskega upanja z nogometno tekmo, ki si jo ogledamo z zamikom. Pogovor je vodil Blaž Lesnik.
Vabljeni k branju članka ali poslušanju zelo pomembne oddaje, tokrat s specialistom internistom gastroenterologom interne klinike UKC Ljubljana dr. Darkom Siuko. Govorili smo o ključnem pomenu vitamina D in njegovem vplivu na prebolevanje koronavirusa: »Na eni strani vpliva na eliminacijo virusa na začetku, na drugi strani pa če pride do hudega imunskega odziva, ki je večinoma smrten, ta imunski odziv ublaži. Sam sicer ne maram kemije, a vseeno bi starejšim zelo priporočal jemanje tega prehranskega dopolnila.« Pogovor na daljavo je vodil Blaž Lesnik.