Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan

Mirjam Judež

Mirjam Judež skrbi, da nekatere zanimive oddaje lahko tudi preberete.

  • Najbolj pogosta starost je okrog 60. leta, takrat vzniknejo motnje v gibanju: pri večini tresenje, upočasnjenost, okorelost, motnje ravnotežja, ki se z leti lahko stopnjujejo. (photo: Steve Buissinne / Pixabay)
    01.10.2020, 15:28

    Tudi s Parkinsonovo boleznijo lahko dolgo in lepo živimo

    V zdravstveni Svetovalnici smo govorili o počasi napredujoči degenerativni nevrološki bolezni, ki ni ozdravljiva. S Parkinsonovo boleznijo v Sloveniji živi približno 9000 ljudi. Naša gostja je bila specialistka nevrologije dr. Nina Zupančič Križnar. Z njo se je pogovarjal Blaž Lesnik.

  • Včasih pozabimo, da se lahko notri tudi oblečemo, ne le zvišujemo temperaturo na termostatu (photo: s-wloczyk2 / Pixabay )
    30.09.2020, 14:06

    Pečke so prižgane, radiatorji že topli

    Pred začetkom kurilne sezone smo odprli nekaj vprašanj energetsko varčevalne narave: kaj vse je treba preveriti, preden prižgemo peči? Z nami je bil energetski neodvisni svetovalec Bojan Žnidaršič. Z njim se je pogovarjal Blaž Lesnik.

  • Pri neki banki lahko za enak znesek stanovanjskega kredita plačate tudi 10.000 € manj kot v drugi banki. (photo: Nattanan Kanchanaprat / Pixabay)
    29.09.2020, 13:12

    Potrebujem kredit, za pogoje kontaktiram prav vse banke

    Iščete posojilo oz. kredit? Se vam mudi? Imate vse potrebne informacije? Ste prebrali drobni tisk? Ste si vzeli dovolj časa za primerjavo različnih ponudb? Naša gostja je bila Alina Meško iz Zveze potrošnikov Slovenije, s katero se je pogovarjal Matjaž Merljak.

  • Čas v karanteni teče počasi ... (photo: cottonbro / Pexels)
    25.09.2020, 12:27

    Dobivam migreno, grem v karanteno

    O tem, kdo odredi ukrep karantene, kako naj se vedejo osebe v skupnem gospodinjstvu, kdaj je konec karantene in drugih vprašanjih, smo govorili z zdravstveno inšpektorico Deano Potza: »Ljudje v 95 % spoštujejo odrejeno karanteno, tudi sicer velika večina nosi zaščitne maske, spoštuje ukrepe in se z njimi strinja.« Z njo se je pogovarjal Blaž Lesnik.

  • Zdravljenje kronične mieloične levkemije poteka v obliki tablet, hospitalna obravnava ni potrebna, ampak se zdravljenje vodi ambulantno. (photo: Volodymyr Hryshchenko / Unsplash)
    24.09.2020, 11:48

    Kronična mieloična levkemija: nova era zdravil res vliva veliko upanja!

    Pogovor smo posvetili eni od oblik krvnega raka, ki je dolgo veljala za zahrbtno in smrtonosno, danes pa je to kronična bolezen. Gre za kronično mieloično levkemijo, katere svetovni dan smo obeležili 22. septembra. O tem, kako poteka bolezen in kakšne pomoči so deležni bolniki, smo se pogovarjali s specialistko hematologije dr. Karlo Rener in direktorico Združenja bolnikov z limfomom in levkemijo Kristino Modic. Oddajo je vodil Blaž Lesnik.