Mirjam Judež
Mirjam Judež skrbi, da nekatere zanimive oddaje lahko tudi preberete.
Ste poslali na roko napisano sporočilce za grafologinjo Jožico Leskovar in upali, da bo analizirala tudi vašo pisavo? Avgustovska oddaja z grafologinjo je bila zelo lepo sprejeta in posledično ste se poslušalci izjemno odzvali na vabilo k sodelovanju. Prispelo je kar 86 pisem, zato vse pisave niso prišle na vrsto. Morda pa ob naslednji priložnosti … Pogovor je vodila Mateja Subotičanec.
S strokovnjakom za vzgojo Miho Ruparčičem smo govorili o tem, kako narediti strukturo dneva otrokom, ki se šolajo od doma, kako jim določiti čas za komunikacijo s prijatelji, kako pomemben je za družino vsaj en skupni obrok na dan in da imajo sporočila varnosti prednost pred sporočili strahu. Z gostom se je na daljavo pogovarjal Matjaž Merljak.
12. oktober je bil svetovni dan revme oz. bolnikov, ki živijo s to boleznijo. Vsak, ki je starejši od 60. let, se srečuje z revmatično boleznijo. Naš gost je bil prof. dr. Matija Tomšič, s katerim se je pogovarjal Blaž Lesnik.
Mesec je naokrog in znova smo v studiu gostili Fanči Perdih, vodjo prve ekološke semenarske hiše Amarant. Tudi oktobra bo še nekaj dela na vrtu. Pogovor je vodila Slavi Košir, spremljali pa ste ga lahko tudi prek Facebooka.
Avtizem je motnja, ki smo jo začeli zaznavati šele v drugi polovici prejšnjega stoletja. Življenje in delo z nekom, ki ima težjo obliko avtizma, je lahko zelo težko. Kako zahtevne aktualne razmere predstaviti tistim, ki imajo težave v razumevanju socialnih kontekstov? Gostja Svetovalnice je bila profesorica defektologije dr. Jerneja Terčon, mama treh otrok, od katerih ima eden ADHD in Aspergerjev sindromom, s katerim se sicer spopada tudi sama. Pogovor je vodila Tanja Dominko.