Mirjam Judež
Mirjam Judež skrbi, da nekatere zanimive oddaje lahko tudi preberete.
Virusni primež kar ne poneha in v Sloveniji smo že v oranžni fazi epidemije, rdeča pa naj bi nastopila v začetku septembra. Od cilja 90-odstotne precepljenosti smo še zelo oddaljeni. Naš gost je bil specializant infektologije dr. Federico Potočnik iz celjske bolnišnice. Pogovor je vodil Blaž Lesnik.
Tudi v Sloveniji je velik uspeh požel danski film z naslovom Nažgani, ki prikazuje, kako družba po eni strani alkohol obsoja, po drugi strani pa popivanje dopušča. Naš gost v Svetovalnici je bil dr. Roman Paškulin, terapevt medicinske hipnoze z izkušnjami na področju terapije zasvojenosti in ostalih psihosocialnih motenj. Pogovor je vodila Nataša Ličen.
Doslej smo pokoristili nekoliko več kot polovico lanskih turističnih bonov. Veljavni so do konca letošnjega leta in jih lahko pokombiniramo z novimi boni 21. Ko smo ravno v času počitnic: tisti, ki še niste uspeli izkoristiti lanskoletnih bonov, lahko z njimi plačate nočitev z zajtrkom, z novim bonom pa »doplačate« še kosilo in večerjo, pa imate celoten paket. Z nami je bila Ksenija Flegar, direktorica Direktorata za turizem, ki je odgovarjala tudi na vprašanja poslušalcev. Pogovor je vodila Tanja Dominko.
Se tudi vaš dan začne s skodelico dišeče kave? Kaj je dobra kava in kako prepoznamo okus kakovostne kavne mešanice? O kavi smo se pogovarjali s Klemenom Mačkom iz slovenske pražarne vrhunske kave Mariposa, kar je špansko izraz za metulja: »Tako, kot se metulj razvija od ličinke, gosenice, kokona in na koncu pride ven metulj, ki je unikaten, gre tudi kava skozi faze razvoja od faze češnje, zelene kave, ki jo mi kupimo in iz katere naredimo praženo kavo. Kot je vsak metulj unikaten, je vsak napitek unikaten. Karkoli naredimo v kateremkoli členu verige, ima učinek metulja; majhna stvar lahko na koncu naredi ogromno razliko.« Pogovor je vodila Nataša Ličen.
Počitnice so se prevesile v drugo polovico. Tisti, ki ste me že videli, morda ne bi pričakovali, da bo lepo zaobljena oseba »predavala« o gibanju (predvsem) otrok in koristih, ki jih prinaša. Zgled sem dobila pri svoji mami, ki je pred boleznijo dan za dnem v vsakem vremenu hodila na Šmarno goro (približno 7.000 korakov oz. skupaj ena ura hoje) in se po opravkih v mesto vedno in redno vozila s kolesom (približno 10 km v eno smer).