Mateja Subotičanec
Andrej Jerman
Marjana Debevec

Svetovalnica

Strah je prisoten predvsem pri tistih, ki prvič pridejo na darovanje krvi, načeloma pa je darovanje krvi prijetno, če si na to dobro pripravljen. Kri teče 6 do 7 minut.  (photo: Amornthep Srina / Pexels) Strah je prisoten predvsem pri tistih, ki prvič pridejo na darovanje krvi, načeloma pa je darovanje krvi prijetno, če si na to dobro pripravljen. Kri teče 6 do 7 minut.  (photo: Amornthep Srina / Pexels)

Postani krvodajalec, kri rešuje življenja!

Kako je z zalogami krvi? Lahko darujemo tudi v času epidemije? Kakšen je postopek? Vse to in še več v pogovoru z Boštjanom Novakom, sodelavcem Rdečega križa Slovenije. Pogovor je vodila Tanja Dominko.

Za grafologinjo Jožico Leskovar smo prejeli kar 86 pisem (photo: Green Chameleon / Unsplash) Za grafologinjo Jožico Leskovar smo prejeli kar 86 pisem (photo: Green Chameleon / Unsplash)

Človek in njegova pisava

Ste poslali na roko napisano sporočilce za grafologinjo Jožico Leskovar in upali, da bo analizirala tudi vašo pisavo? Avgustovska oddaja z grafologinjo je bila zelo lepo sprejeta in posledično ste ...

Osteoartroza je najpogostejša revmatična bolezen, za katero pa ni zdravila (photo: congerdesign / Pixabay) Osteoartroza je najpogostejša revmatična bolezen, za katero pa ni zdravila (photo: congerdesign / Pixabay)

O revmatični bolezni

12. oktober je bil svetovni dan revme oz. bolnikov, ki živijo s to boleznijo. Vsak, ki je starejši od 60. let, se srečuje z revmatično boleznijo. Naš gost je bil prof. dr. Matija Tomšič, s katerim ...

'Včasih zelo pomaga, če eno senzoriko omiliš, ker naši otroci vse zelo intenzivno doživljajo. Uspešni smo bili, ko smo otrokom dali na ušesa naglušnike, ki so omilili zvok. Ali jim nadeli zatemnjena očala. To dejansko deluje.' (photo: Alireza Attari / Unsplash) 'Včasih zelo pomaga, če eno senzoriko omiliš, ker naši otroci vse zelo intenzivno doživljajo. Uspešni smo bili, ko smo otrokom dali na ušesa naglušnike, ki so omilili zvok. Ali jim nadeli zatemnjena očala. To dejansko deluje.' (photo: Alireza Attari / Unsplash)

Življenje z avtizmom

Avtizem je motnja, ki smo jo začeli zaznavati šele v drugi polovici prejšnjega stoletja. Življenje in delo z nekom, ki ima težjo obliko avtizma, je lahko zelo težko. Kako zahtevne aktualne razmere ...

Na razgovor se pripravimo doma in si odgovorimo na vsa pomembna vprašanja: kdo sem jaz, kaj želim, katere so moje prednosti, kaj lahko doprinesem podjetju?  (photo: Amy Hirschi / Unsplash) Na razgovor se pripravimo doma in si odgovorimo na vsa pomembna vprašanja: kdo sem jaz, kaj želim, katere so moje prednosti, kaj lahko doprinesem podjetju?  (photo: Amy Hirschi / Unsplash)

Iskanje nove zaposlitve

V tokratni oddaji smo se posvetili iskanju nove zaposlitve. Kako napisati življenjepis, motivacijsko pismo, kako se pripraviti na razgovor? Kako sploh vedeti, katera služba je prava za nas? V ...

Včasih pozabimo, da se lahko notri tudi oblečemo, ne le zvišujemo temperaturo na termostatu (photo: s-wloczyk2 / Pixabay ) Včasih pozabimo, da se lahko notri tudi oblečemo, ne le zvišujemo temperaturo na termostatu (photo: s-wloczyk2 / Pixabay )

Pečke so prižgane, radiatorji že topli

Pred začetkom kurilne sezone smo odprli nekaj vprašanj energetsko varčevalne narave: kaj vse je treba preveriti, preden prižgemo peči? Z nami je bil energetski neodvisni svetovalec Bojan ...

Čas v karanteni teče počasi ... (photo: cottonbro / Pexels) Čas v karanteni teče počasi ... (photo: cottonbro / Pexels)

Dobivam migreno, grem v karanteno

O tem, kdo odredi ukrep karantene, kako naj se vedejo osebe v skupnem gospodinjstvu, kdaj je konec karantene in drugih vprašanjih, smo govorili z zdravstveno inšpektorico Deano Potza: »Ljudje v 95 ...

Jesen je bogata s pridelki, sadeži, pa tudi rastlinami (photo: Rebekka D / Pixabay) Jesen je bogata s pridelki, sadeži, pa tudi rastlinami (photo: Rebekka D / Pixabay)

Jesenske zasaditve: svetuje Monika Mohar

Stopili smo v jesen, hiter pogled na naša bivališča pa kaže, da okrasitve na oknih, balkonih še lepo uspevajo. Kako jih čim dlje obdržati v kondiciji in kako postopati potem, je svetovala naša ...