Nataša LičenNataša Ličen
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Rok MihevcRok Mihevc
Protesti proti splavu v Argentini (foto: Cathopic)
Protesti proti splavu v Argentini | (foto: Cathopic)

V več kot 200 mestih Argentine proti zakonu o splavu

Svet | 30.11.2020, 12:18 Marjana Debevec

Kristjani različnih veroizpovedi in ljudje dobre volje so v soboto preplavili več kot 200 argentinskih mest in s tem izrazili svoje nasprotovanje zakonu o legalizaciji splava.

Med mnogimi, ki so v soboto izrazili svojo podporo življenju nerojenih otrok so bile tudi matere, ki so pred parlamentom molile rožni venec. Trenutno je splav v Argentini dovoljen le v primerih posilstva, ko je ogroženo življenje matere ali v primeru hude okvare otroka. Sredi novembra pa je bil v parlamentu predstavljen zakon, ki bi splav popolnoma legaliziral. Proteste proti takšnemu zakonu so javno podprli argentinski škofje, ki so se zavzeli za zaščito življenja od spočetja naprej.

Papež pa se je v pismu podpore zagovornikom življenja v Argentini vprašal: Ali je dovoljeno vzeti življenje drugemu, da bi rešil svoj problem? Je dovoljeno za to najeti morilca? O pomenu javnega zavzemanja za življenje je za naš radio koordinatorica Pohoda za življenje Urša Cankar Soares dejala: »Ne moremo biti več tiho. Molk je poraz. Izkazalo se je, da z molkom ne pridemo nikamor. Samo v tem trenutku je 20 odstotkov otrok, ki se ne bodo rodili. Koliko ranjenih žensk in moških!.« Spregovorila pa je tudi o primeru Poljske, ki se bori za zaščito življenja nerojenih otrok, ki imajo kakšno okvaro, čemur Evropa nasprotuje. »Zato obžalujem, da od vseh slovenskih evroposlancev noto eden ni zmogel moči in poguma, da bi podprl Poljsko v prizadevanju za spoštovanje pravice do življenja vseh otrok, tudi bolnih.«

Urša Cankar Soares
Urša Cankar Soares © Rok Mihevc

Pomisleke vzbuja tudi razvoj tistih cepiv proti covidu 19, ki jih razvijajo s pomočjo celičnih linij, ki izvirajo iz celic splavljenega otroka. Dr. Helen Watt iz bioetičnega centra v Oxfordu zato poudarja, da bi morali katoličani izbrati tisto cepivo, ki s tega vidika ne bo sporno.

Svet
Dr. Gabriel Kavčič (photo: Rok Mihevc) Dr. Gabriel Kavčič (photo: Rok Mihevc)

Hud cinizem

Predvidoma v prihodnjem tednu bo znano, kdaj bomo odločali o treh posvetovalnih referendumih, med katerimi bo tudi posvetovalni referendum o pomoči pri prostovoljnem končanju življenja. Moralni ...

Peter Jančič (photo: STA) Peter Jančič (photo: STA)

Natikanje nagobčnika drugače mislečim

Spletni portal tednika Družina poroča, da je raziskovalec spolne vzgoje v šoli ter diplomirani mikrobiolog Tim Prezelj tožil novinarja Roka Blažiča zaradi sklopa objavljenih prispevkov o teoriji ...

Družine zbrane pri maši na Brezjah (photo: Luka Mavrič) Družine zbrane pri maši na Brezjah (photo: Luka Mavrič)

Boga bodo vzeli zares!

Na Brezjah je bilo popoldne srečanje družin ljubljanske nadškofije. Geslo srečanja je bilo »Vzemi Boga zares!«. Srečanje so sklenili ob 16. uri s sveto mašo, ki jo je daroval nadškof Stanislav Zore.

Boj s pozebo v nasadih borovnic na ljubljanskem barju (photo: Rok Mihevc) Boj s pozebo v nasadih borovnic na ljubljanskem barju (photo: Rok Mihevc)

Kolikšno škodo je povzročila pozeba?

Po prehodu izrazite hladne fronte pred tednom dni, smo v petek, v nedeljo in včeraj bili priče pozebi. Razmere so se krajevno zelo razlikovale, prav vse sadjarje in kmete pa je strah, da to pomeni ...

Lojze Čemažar (photo: Jože Bartolj) Lojze Čemažar (photo: Jože Bartolj)

Pri svojem delu vedno izpostavi bistveno

Lojze Čemažar je z nami v oddaji Naš gost spregovoril o svoji umetniški poti, pomenu družine, šol, ki so ga oblikovale in se zahvalil za prejeto priznanje sv. Cirila in Metoda.

Skrbno izbirajmo obutev.  (photo: PixaBay) Skrbno izbirajmo obutev.  (photo: PixaBay)

Zakaj je dobro kupovati obutev popoldne?

Vida Ozis je ustanoviteljica blagovne znamke AN.NIKA, je direktorica Centra medicinske pedikure, razvila je medicinsko sponko - vse ostale, ki so prisotne na domačem trgu, so iz uvoza. Večina si ...