Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Neprestana težnja po rezultatih - po primerjanju, uničuje. Pretirana storilnostna naravnanost lahko prepreči razmislek o smiselnosti tega, kar delamo - v izobraževalnem sistemu in še kje. Nenehno tekmovanje in primerjanje onemogočita tudi radovednost, izgubi se želja po odkrivanju novih svetov, ker v ospredje tako zelo stopi doseganje točk in določenih meril. V lovljenju nivojev zmanjka časa za branje in seveda za številne ostale dejavnosti iz prav tako pomembnega neformalnega učenja.
Orglekids Slovenija je novost na področju orgelske umetnosti v Sloveniji in po vzoru drugih evropskih držav predstavlja sestavljive orgle iz več kot stotridesetih večinoma lesenih delov, ki jih otroci in starejši navdušenci sami sestavijo v delujoč glasbeni inštrument.
V Škofijski gimnaziji Antona Martina Slomška v Mariboru, ki smo jo obiskali ob Tednu katoliških šol, sledijo bogati dediščini, zavedajo se pomena njenega ohranjanja in zato že vrsto let gojijo tudi petje podoknice na Gregorjevo.
Nosilec letošnjega Tedna katoliških šol je mariborski Zavod Antona Martina Slomška. Odvija se od ponedeljka, 11., do petka, 15. marca, z namenom predstavitve utripa in dela štirih katoliških zavodov: Zavoda Škofijske gimnazije Vipava, Zavoda sv. Frančiška Saleškega v Želimljah, Zavoda sv. Stanislava v Ljubljani in Zavoda Antona Martina Slomška v Mariboru. Teden katoliškega šolstva ima tudi dobrodelno noto – zbiranje prostovoljnih darov za učence in dijake, ki so potrebni finančne pomoči za svoje šolanje.
Mnogi imamo jasne predstave o idealni družini, o realni ne. Obkrožajo pa nas – in iz takšnih izhajamo ter jih gradimo tudi sami - prav slednje: nepopolne. Prizadevanje za idealno družino se navadno začne z izhodiščem, polnim naših želja, sanj, nedoživetega in velikih pričakovanj. Ko ugotovimo nerealnost tega, se običajno začne vojna s seboj, z izgubljenimi sanjami in z drugim, ki je te sanje porušil.