Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
V sklopu Socialne akademije deluje tudi portal razgledan.si. Namen je s privlačnimi in interaktivnimi vsebinami o državi, družbi in politiki usposobiti državljanke in državljane za poln prispevek k boljšemu svetu. S tem želijo odgovoriti na izziv nizke državljanske pismenosti pri nas in na demokratični deficit, ki ga le-ta povzroča.
Pride čas, ko je treba stopiti z odra, čas, ko stvari prevzamejo drugi. Ne zato, ker bi se izpeli ali izpraznili, ampak zato, da si vzamemo čas zase, za svojo družino, da pogledamo nazaj, kako je bilo. Nazaj gledamo - vsak jaz zato, da vidimo, kje smo bili in kam gremo, da prepoznamo izzive, ki so pred nami. V življenju dostikrat izgubimo kompas - priznajmo, zato je treba vsake toliko nekoliko popraviti smer.
Darja Lovšin je ustanoviteljica Zavoda Diabetes, v sklopu katerega so leta 1995 začeli izdajati revijo Dita, ki jo ureja, je tudi avtorica več knjig. Diplomirala je iz mednarodnih odnosov, kar ji je dalo širši pogled. Prva pri nas je v Velikem kuharskem vodniku za diabetike celovito združila strokovno znanje o vplivu hrane na krvni sladkor in kuharsko veščino. V studiu smo jo gostili ob izidu njene zadnje, pete knjige "Diabetična kulinarika".
Na srečanje pred radijski mikrofon za četrtkovo popoldansko pogovorno oddajo smo povabili avtorico zanimivega orodja za dvig samozavesti in zaupanja med otroki, ličnih kartic s pozitivnimi sporočili in izbranimi otroškimi ilustracijami, mag. Janjo Urankar Berčon, sociologinjo. Pozitivne misli za lepši dan, ki so različne glede na starost otrok, namenjene pa vrtčevskim in osnovnošolskim otrokom. Afirmacije so zgolj eno od orodij, ki nam lahko pomagajo pri določenih spremembah, ne moremo pa samo zaradi njih narediti spremembe. So pa močno orodje, ki ga je izkusila tudi sama.
Evropa ne ve, bi šla naprej - v tem kar si je zgradila v zadnjih štirih tisoč letih, ali bi se vsula same vase, proti vsemu - od evtanazije do uničevanja družine, je izrekel prof. dr. Jože Ramovš, antropolog z Inštituta Antona Trstenjaka, s katerim se v radijski oddaji Za sožitje redno srečujemo, vrsto let vsak drugi mesec. V poljudnem pogovoru, ki pa temelji na znanstvenih in utemeljenih dognanjih, razmišljamo o družbi, družini, skupnosti, graditvi in spodbudah sožitja med ljudmi ter o medgeneracijskem sobivanju.