Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Arboretum je v vsakem letnem času lep in navdihujoč. Trenutno cvetijo številne drevesne vrste in nizko grmovje ter seveda tulipani. Arboretum sodi med najpomembnejšo vrtno arhitekturno dediščino v Sloveniji, zato je bil leta 1999 z odlokom v Uradnem listu Republike Slovenije razglašen za kulturni spomenik državnega pomena. Park ima zaradi kulturnih, zgodovinskih, krajinskih in vrtno arhitekturnih lastnosti poseben pomen za našo državo.
Skupnost Emanuel vabi na Svetovni dan mladih na Poljsko, ki bo od 20. do 31. julija. Svetovni dan mladih je večdnevni mladinski katoliški festival, na katerega papež vabi mlade z vsega sveta, da bi skupaj praznovali in na novo odkrivali svojo vero. V organizaciji s Skupnostjo Emanuel bo Svetovni dan mladih resnično nepozabno doživetje.
Enajsti radijski misijon je bil v več pogledih presežen. V prvi vrsti gotovo zaradi osrednjih nagovorov papeškega pridigarja p. Raniera Cantalamesse. Človeka, ki s svojimi razmišljanji pretresa misel in duha v samem osrčju vesoljne Cerkve. Kako je sploh prišlo do uresničitve nagovorov tega moža v radijskem programu »majhne« a v veri velike Slovenije? To se je zgodilo, lahko rečemo, po Božji previdnosti, kot nam je zatrdil namestnik vrhovnega predstojnika bratov kapucinov, generalni vikar br. Štefan Kožuh. Pojasnil je ozadje.
Naslov članka je izvzet iz odgovora specialnega pedagoga Marka Juhanta na vprašanje o razvajanju otrok. Kdaj jim začnemo odvzemati, drugače prirojeno, željo po opravljanju vse težjih izzivov? Otroci ne iščejo lahkega, želijo vse težje, odrasli pa smo tisti, ki jih pri tem pogosto omejujemo. Primer, v šoli otrok dobi nalogo, pri vsakem predmetu, in starši morda dobrohotno rečemo, a toliko ste je dobili! Kaj si ob tem misli otrok? Morda to: »Je je pa očitno res veliko, če še mama pravi tako.« Pa smo tam. Naše norme bo otrok začel poosebljati in ko bo mladostnik, mu težje naloge ne bodo več dišale, iskal bo lažje poti. Ker smo ga tako vzgojili. Se prepoznamo v tem vzorcu?
Že od začetka, ko se je ustanovil Študentski dom Janeza Gnidovca, je bila želja povezovanja z drugimi domovi. Prva olimpijada je bila tako že pred štirinajstimi leti, do danes se je že močno razrasla, saj letos nastopa že štirideset ekip. Veča se zanimanje, naraščajo športne panoge, saj imajo tokrat celo ženski nogomet. Študentje se srečujejo pri svetih mašah vsako sredo pri frančiškanih na Tromostovju, obenem se srečujejo enkrat tedensko pri telovadbi, želja po povezovanju med njimi je velika, zato tudi organizirajo tovrstne dogodke. Pridite na Olimpijado katoliških študentskih domov, v četrtek 14. aprila, ob 17. uri. Saj za pravo razpoloženje potrebujejo tudi občinstvo in navdušene navijače s tribun.