Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Strah je v naši družbi prisoten skoraj pri vsem. Večino mladih na primer plaši vstop v zakon, bojijo se zaobljub, zavez, zvestobe, trajnih odločitev, odgovornosti. Tako opaža Jan Giaccomeli iz skupine Skromni band, s katerim smo se pogovarjali pred nastopom naslednji teden, v četrtek 19. maja, v Antonovem domu na Viču v Ljubljani, na koncertu Zavoda ŽIV!M z naslovom »Glas življenja«, ki bo letos že tretjič zapored. Na večeru veselja, glasbe, pričevanj in dobrodelnosti bodo nastopili še dvojec DoubleTej, skupina Projekt ZMED in Pevska zasedba Radia Ognjišče. Vabljeni! Ob 19.30.
V Sloveniji je izšla knjiga Angela Benollija, ustanovitelja celovite antropologije in misijona, ki več kot petdeset let in več kot dvema milijonoma ljudi tešita lakoto duha in telesa. Knjiga je na policah katoliških knjigarn. Nudi dragocen doprinos vsakomur, ki išče sebe in zdravo duhovnost, da kljub družbenemu in kulturnemu neredu najde ravnovesje.
Problem naraščajoče človeške energije je Nikola Tesla zaznal že pred več kot stoletjem. Že takrat je ta genialni znanstvenik, inženir in izumitelj naravnih načel in zakonov, napisal ter objavil študijo, v kateri je opredelil nekatere težave, s katerimi se bo človeštvo spoprijemalo v bližnji prihodnosti in seveda predlagal tudi rešitve. Kakšne, odkrijemo v razstavi, ki je postavljena v galeriji Cankarjevega doma v Ljubljani. Ob razstavi demonstrirajo delujoče modele in organizirajo vrsto strokovnih predavanj. Osemnajstega maja ga ima tudi Andrej Detela z naslovom Teslov vpogled v govorico narave. Povabili smo ga v Dijaško oddajo, kjer je podrobneje spregovoril o delu, poslanstvu in življenju Nikole Tesle.
V vsej zgodovini človeštva so bili mejniki, ko je šlo človeštvo na kakšna kriva pota. V osemnajstem in devetnajstem stoletju je bilo močno izkoriščanje delovne sile. Ljudje so bili stroji, spomnimo se samo prve zelo pretresljive socialne pesmi našega Slomška. Žanjemo posledice nezmožnosti, da bi ustavili to neizmerno izoriščanje. Iz tega se je rodilo gibanje za pravice delavcev.
Razvojni Center Srce Slovenije tudi letos v sodelovanju z lokalnimi organizacijami občin organizira Vikende odprtih vrat. Z dogodkom dobijo občine priložnost, da obiskovalcem v neposredni bližini Ljubljane predstavijo svojo turistično, podjetniško in gostinsko ponudbo. Prvi, že ta konec tedna, od 29. aprila do 1. maja, bodo svoja vrata odprli v občini Kamnik, kjer se bo predstavilo petnajst ponudnikov.