Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Moški naj ne bi izražali ranljivosti, moški ne jočejo ter ob srčnih in čustvenih bolečinah zdržijo veliko. Pričakovanja v družbi in po družinah so do fantov in mož močna. »Pokaži, da zmoreš, da si trden in da lahko preneseš«. To pogojevanje se začne zgodaj. Toda tudi fantje in odrasli moški, želijo pokazati bolečino.
Le kdo bi razumel svet, skrivnosti življenja ter njegovih zakonitosti? Zakaj se v letih, ko posameznika začne krasiti njegova modrost, pridobljene izkušnje, bogato znanje, ko lahko to začne s pridom vnašati tudi v družbo, jo s tem plemenititi ter boljšati, nenadoma in veliko prezgodaj iztečejo njegovi dnevi bivanja na zemlji? Če ob tem poznamo tudi njegovo izbiro zmernosti, preudarnosti in predanosti do zdravega načina življenja, preko prehrane in gibanja ter umskega dela, pa sploh težko doumemo. A, bolezen ne izbira, kruta je in premagala je pri komaj sedeminpetdesetih letih žal tudi Daria Corteseja.
Tri mesece je kot prostovoljec v Taizeju delal Krištof Bajt. Globoka izkušnja življenja v ekumenski skupnosti na francoskem podeželju. Epidemija je bila za brate velika preizkušnja, iz povsem praktičnih stvari, saj ne sprejemajo donacij, ne zapuščin svojih staršev ali sorodnikov, povsem so odvisni od svojega dela, najbolj so poznani po keramičnih izdelkih. Pišejo tudi knjige in večinoma se vse to prodaja v trgovini v Taizeju. Kar naenkrat se je ustavil tudi tok ljudi, kar je bila seveda tudi velika sprememba zanje.
Pred nami je jubilejna Stična mladih. Štirideset let omenjeni festival vzgaja, utrjuje v veri in spodbuja generacije mladih.
Kdaj smo motivirani za učenje? Ko smo soočeni s problemom, ki ga želimo rešiti. To je naravna pot pridobivanja novih veščin in znanj. Otroci se učijo skozi igro. Ko želijo splezati na drevo ali komu kaj dopovedati, začnejo razmišljati o možnih načinih in rešitvah. Ob življenjskih razmerah, s katerimi se soočajo, so zelo učljivi. V šoli pa jih posedemo za mizo in jim govorimo o rešitvah, ki jih v tistem trenutku sploh ne potrebujejo, morda jih nikoli v življenju ne bodo.