Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Njen prvenec o stresu je postal uspešnica. O kugi sodobnega časa je pisala po dolgotrajni osebni izkušnji z neznanim vzrokom izčrpanosti. Bilo je težko živeti s smrtno utrujenostjo, kot se slikovito izrazi, nezmožnostjo opraviti osnovno. Njeno drugo delo pa prikaže še eno od zadreg sodobnega človeka, bojazen ali nemoč uresničevanja lastne osebnosti, svojega mnenja in izbire vrednot. Vsi potrebujemo varen prostor, v katerem lahko izrazimo svoje potrebe.
Lačni ljubezni, vrednotenja, vključenosti, hodimo naokrog. Mnogi tega ne dobijo doma, zato iščejo drugod. Pogosto se z vsem tem zagozdimo v edinem ambientu, v katerem se znajdemo, se pravi na delovnem mestu. Kaj je prijateljstvo in kaj starševstvo, smo govorili z Alenko Rebula, psihologinjo, publicistko in pesnico, v sklopu rednih sobotnih dopoldanskih oddaj.
Presenečena je bila ob klicu s povabilom na radijski pogovor. Urejena, profesionalna, v svoji nenarejeni preprostosti sprva nekoliko zadržana, a tako zelo iskrena, da se človek ob njej hitro sprosti in pogovor zlahka steče. Pogovarjali sva se kot ženi, materi, kmalu pa sta pri Martini stopili v ospredje tudi odgovornost za dobro družbe in skrb za boljši jutri.
Mnogi, ki trpijo, navzven delujejo na zelo nesimpatične načine. Kar posameznik kaže navzven, ni vse, kar on je. V skupnostih in družinah z ranjenimi odnosi prepoznamo veliko pomanjkanje dostojanstva. Tudi otroci iz takšnih družin s tem težko živijo. V vsakem smo zato dolžni prepoznati vsaj kapljico dostojanstva.
Veliko mladih se išče. Po birmi se oddaljijo, toda čez čas na svojih izkušnjah prepoznajo dragocenost in pomen vrednot, ki so jih prej zavračali, potem pa znova želijo zaživeti po njih. Vera je lahko tudi druženje, pogovor. V Stični se najde za vsakogar, kar išče, druženje, koncert, globoka verska izkušnja, nova prijateljstva, pričevanja. Poglejte na splet za vsebino in potek letošnje, jubilejne 40. Stične.