Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Boštjan SmoleBoštjan Smole
Marcel KrekMarcel Krek

Nataša Ličen

Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.

  • Dijaki o prednostih katoliških šol za Mladoskop (photo: Rok Mihevc)
    23.03.2017, 17:50

    VIDEO: Katoliške šole delajo na odnosih – naučijo nas razmišljati s svojo glavo

    V tednu družine in ob Dnevu katoliških šol smo v Mladoskopu gostili dijake Škofijske klasične gimnazije, ki so tudi prva oziroma druga generacija učencev Osnovne šole Alojzija Šuštarja. Povedali so nam, kako so se soočali s prepisom na katoliško osnovno šolo, kakšne prednosti jim je prineslo šolanje in kako se danes ozirajo nazaj na prehojena osnovnošolska leta in njihovo dediščino.

  • Matevž Mehle (photo: Osebni arhiv)
    16.03.2017, 18:00

    VIDEO: Jezus je zvezda – odprimo mu srce

    Matevž Mehle je mlad duhovnik, ki službuje na Jesenicah in v župniji Sv. Križ. Z njim smo se za oddaji Mladoskop in A štekaš pogovarjali o postu, o privlačnosti posta za mlade in o možnih poteh, po katerih si lahko delimo Jezusa.

  • Gregorjevo je prineslo pomlad (photo: trziski muzej)
    13.03.2017, 10:48

    Z Gregorjevim, ko gre luč v vodo, pride pomlad

    Marsikje po Evropi na zelo podoben način, kot pri nas, izvajajo znano šego spuščanja luči po vodi. So pa gregorčki slovenska posebnost. Pri gregorjevem in pri spuščanju luči po vodi gre za izjemno stara izročila, in ne gre samo za rokodelsko tradicijo. Rokodelci so to šego prevzeli veliko pozneje, tam nekje okrog petnajstega, šestnajstega stoletja. Gregorjevo ponuja številne možnosti, kako bi lahko šega znotraj lokalnih okolij ostala posebna in edinstvena. Gregorjevo mora ostati šega posebnega sporočila in vsebine.

  • 11.03.2017, 11:50

    Vzgojni stereotipi in dvom v vrednote

    V drugi marčevski oddaji Za življenje, za danes in jutri smo se pogovarjali s specialnim pedagogom Markom Juhantom. Pogovor smo peljali skozi vsebine postnih odpovedi, neenakih pozornosti staršev med sorojenci, vzgojnih stereotipov in uvajanje discipline. Kot vedno nas je tudi tokrat presenečal z razlagami in s svojim velikokrat drugačnim pogledom na vzgojne zadrege.

  • Letak Festivala o Tolstoju v CD (photo: ARO)
    09.03.2017, 18:00

    Bog nam je dal eno življenje, toda če beremo, jih lahko doživimo več

    Tako so odgovorili srednješolci v oddaji Mladoskop, ko smo se pogovarjali o klasični literaturi, o branju zahtevnejših del, o leposlovju in njegovi aktualnosti, izpostavili pa Tolstoja, ob letošnjem festivalskem dogajanju v Cankarjevem domu, ki so ga poimenovali Tolstoj, iskalec resnice. V studio smo povabili Barbaro Rogelj, vodjo kulturno-vzgojnega in humanističnega programa ter Luko Jesenka, Matijo Šprogarja, Laro Grum in Moniko Lah.