Slavi KoširSlavi Košir
Aleš KarbaAleš Karba
Rok MihevcRok Mihevc

Nataša Ličen

Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.

  • Na cestah ne prekoračimo hitrosti, te dni je na njih več delavcev, ki vzdržujejo določene odseke.  (photo: pixabay)
    03.04.2020, 12:57

    Bolj prazne ceste niso prizorišče za divjanje. Na cestah je namreč več delavcev za vzdrževanje.

    Na DARSU so takoj ob nastopu epidemije začeli pospešeno z obnovami cest zaradi občutno manj prometa. Ekipe so prilagodili razmeram in jih preorganizirali.

  • Dr. Jože Ramovš (photo: Rok Mihevc)
    31.03.2020, 10:36

    Jože Ramovš: "Če v življenju ne najdemo smisla, bomo slej ali prej nesrečni"

    Smisel je nekaj vsakdanjega. Spremlja nas in se spreminja. Če človek ne doživlja, da tisto, kar misli, kar dela, kar čuti, kar se mu godi, ima nek smisel, potem živi iz dneva v dan, kot rečemo "brez zveze", živi naključno. Zato je težnja po smislu globoko v človeku. O smislu smo se v Svetovalnici, tretji dan letošnjega Radijskega misijona, pogovarjali s prof. dr. Jožetom Ramovšem, predstojnikom Inštituta Antona Trstenjaka za gerontologijo in medgeneracijsko sožitje.

  • Vsake toliko je dobesedno treba potegniti ročno in se sprostiti.  (photo: pixabay)
    26.03.2020, 18:00

    Nam lahko izstop, čeprav ne po lastni izbiri, obudi smisel?

    Življenje teče, odnosi in ljudje v njem se spreminjamo. Dogajajo se (nam)nove stvari, zato moramo ostati dojemljivi, odprti in se znati prilagajati. Razmere, v katerih smo se nepričakovano znašli, pred nas postavljajo številne izzive. V stiski smo, ker to ni bila naša odločitev, navdaja nas z negotovostjo. Mnogi pa izrabljajo čas doma za vnovično odkrivanje dejavnosti, ki jih zanimajo in jim prinašajo veselje

  • Čas trenutne preizkušnje je lahko čas velikega upanja za več človečnosti med nami. (photo: pixabay)
    24.03.2020, 21:00

    Živeli smo v gluhem času zazrtosti vase, zdaj smo se prebudili. Zato je to tudi čas upanja.

    Doživljamo nekaj, česar še ni bilo. Vsak se na to odziva po svoje, nekateri tudi s stisko, strahom in tesnobo. Za mnoge je osama huda preizkušnja, saj se predvsem ostareli in onemogli, ki so sami, najbolj veselijo prav ure, ko jih kdo obišče, jih neguje, prinese hrano, poskrbi za najosnovnejše. Povezujmo se zato, posebej z najbolj osamljenimi, na sodobne načine, na daljavo.

  • Kaj so virusi? Na spletnih straneh Hiše eksperimentov si lahko ogledate zadnje predavanje dr. Mojce Rajter  (photo: pixabay)
    23.03.2020, 13:33

    Epidemije, koronavirusi in drugi strahovi

    Dr. Miha Kos pravi, naša obramba so možgani. Zato jih je treba razvijati, krepiti in vsak dan trenirati, da ne atrofirajo, torej začenjajo izgubljati svoje sposobnosti. Prav možgani nam bodo pomagali, da se bomo izvili tudi iz sedanjih razmer.