Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Oseben je bil tudi radijski pogovor z njim, saj, drugačnega si niti ne znam predstavljati, če kolikor toliko spremljamo razmišljanja in nastope Mihe Mazzinija, vemo, da je tudi v javnosti iskren in oseben. Pravi, svoja čustvena stanja je treba izražati. Številni imajo s tem težave. Tiščati v sebi ni dobro, na stara leta dobimo trpeči izraz. Tega si pa ne želimo, kaj ne?
Brina Rednjak in Matevž Mehle iz Katoliške mladine sta se pred tednoma vrnila iz Fatime, kjer so imeli predstavniki držav srečanje z organizatorji Svetovnega dneva mladih, ki bo julija in avgusta naslednje leto.
V župniji sv. Jakoba v Ljubljani, ki je razmeroma majhna, imajo močno jedro in v sodelovanju z mnogimi skupinami iz okolice in znotraj župnije razvijajo bogate programe. Ti so bili osnovni povod za razširjen pogovor. Veste, kaj pomeni izraz tanatogogika? Uvedel ga je Franc Pediček in s tem terminom povzel odnos do smrti, do poslavljanja in izgub.
Zgornji Kras je rojstno območje naše gostje, Kačiče pa vas, kjer se je rodila in se pozneje vanjo za stalno tudi vrnila. Ko jo je vnuk pred zdaj že mnogo leti prosil za pomoč pri nalogi, s katero naj bi opisal kraj, sta se s fotoaparatom skupaj sprehodila skozi vas, Klelija je spisala še tekst in vnuk se je iz šole vrnil z informacijo, učiteljica pravi, babica, da bi morala večkrat kaj napisati. Tako se je začelo, in traja še vedno.
Tudi s tonom glasu. Naši glasovi so unikatni, ni dveh enakih, v njem je ves človek. Glas je povezan z možgani, je poln čutenja, tesno povezan s čustvi. Z mimiko obraza ali z držo telesa lahko marsikaj prikrijemo ali zaustavimo, zelo težko pa potvarjamo svoj glas. S to ugotovitvijo, ki je marsikomu nova, smo začeli oktobrski pogovor z redno in nam zelo dragoceno sogovornico, Alenko Rebula, ki nam odkriva pojmovanje miru, kot ga je oblikovala Josipa Prebeg.