Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Razvoja skoraj ne uspemo več dohajati, posebej umetne inteligence. V petkovi večerni oddaji za mlade smo o novih realnostih, o hitrih spremembah ter o njihovih vplivih na ljudi in okolje, razmišljali s študentkama Akademije za likovno umetnost in oblikovanje ter profesorjema Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.
»Ljubezen, družina, vrednote« je naslov ene izmed knjig našega sogovornika v četrtkovem popoldnevu, dr. Janeka Muska, psihologa, doktorja znanosti, zaslužnega univerzitetnega profesorja, avtorja številnih knjig in strokovnih člankov. Se družbeni red spreminja?, prepoznamo namreč vse več agresivnih poizkusov. Osnovne podstati življenja, skupnega bivanja, osebnostne identitete, smisla, vse to se zdi, da se hoče s strani določenih akterjev v današnji družbi (spet) v temeljih porušiti, ali vsaj zamajati. Pogosto pod opravičilom napredne svobode in pravic individualnega. Posploševanje zavaja in množico zmede.
Uroš Ferlin že več kot deset let raziskuje prisotnost, biti v trenutku. Zanimajo ga izzivi časa. Spoznanja, ki jih je pridobil v svojem življenju in tudi ob preučevanju ter raziskovanju drugih virov, kako izkoristiti čas in živeti bolj pristno in prisotno, širi v delavnicah. Nanj se obračajo ljudje v prezaposlenosti, pa tudi otroci posebnih darov.
Dr. Stanko Gerjolj, zdaj ko je upokojeni profesor, pomaga na župniji in prav ta vloga, pravi, mu omogoča nekoliko drugačno doživetje, intenzivnejše obhajanje Vseh svetih in dneva spomina vernih rajnih.
Mag. Ksenija Ramovš, magistrica sociologije, diplomirana socialna delavka in direktorica Inštituta Antona Trstenjaka, ima že več kot dvajsetletne izkušnje na področju preventive, raziskovanja in terapevtskega dela na področju alkoholizma. November je mesec osveščanja o bolezni alkoholizma in drugih omam, prav alkoholizem pa je v naši družbi še vedno ena najpogostejših oblik zasvojenosti. Vse pogostejše so tudi nesnovne zasvojenosti, kot na primer z družbenimi omrežji in virtualnim svetom.