Mirjam Judež
Mirjam Judež skrbi, da nekatere zanimive oddaje lahko tudi preberete.
Šesti večer radijskega misijona so oblikovali msgr. Slavko Rebec, generalni vikar škofije Koper, Mitja Markovič, duhovnik v Šentjurju pri Celju, človek narave, zaljubljen v gore in pa Leon Marc, diplomat, publicist, veleposlanik, mož, oče in avtor več knjig. Misel je tekla o poteh do Boga in soljudi ter Cerkvi 3. tisočletja. Pogovor je vodila Nataša Ličen.
Šesti dan radijskega misijona smo v osrednjem misijonskem nagovoru z generalnim vikarjem koprske škofije Slavkom Rebcem govorili o Cerkvi tretjega tisočletja. Prva misel je, da govorimo o Cerkvi v prihodnosti. »Če razmišljamo o Cerkvi prihodnosti, si ne delajmo utvar, da je to Cerkev v času, ko bodo ljudje »letali po svetu v skafandrih«. Ne, Cerkev tretjega tisočletja smo mi, mi jo živimo tukaj in zdaj, v polnem pomenu besede.« Pogovor je vodila Nataša Ličen.
Pred leti smo v zahodni Evropi opazovali, kako izginjajo župnije, kako prodajajo cerkve. Tudi pri nas se je začela reorganizacija župnij, vsi pa se sprašujemo, kako se bo nadaljevalo. Peti dan radijskega misijona se je z duhovnikom Tomažem Ketejem v osrednjem misijonskem pogovoru pogovarjal Marjan Bunič.
V misijonski Svetovalnici petega dne radijskega misijona smo gostili br. Staneta Beštra, provincialnega vikarja slovenskih kapucinov, predstojnika in voditelja Doma duhovnosti Kančevci, redovnika, brata kapucina in duhovnika. Današnji dan ima naslov: Kje se konča moja skupnost? Pogovor je vodil Marjan Bunič.
Četrti dan radijskega misijona razmišljamo na temo: Prva Cerkev. Na daljavo smo se povezali s frančiškanom manjšim bratom Janom Dominikom Bogatajem, ki je strokovni sodelavec pri Inštitutu za Sveto pismo, judovstvo in zgodnje krščanstvo na Teološki fakulteti, po študiju klasične filologije na Filozofski fakulteti je opravili magisterij na Teološki fakulteti. Zdaj v Rimu končuje doktorat patrističnih znanosti in se posveča raziskovanju in prevajanju zgodnjekrščanske književnosti. Za svojo magistrsko nalogo je prejel Prešernovo nagrado. Po tem uvodu si lahko mislite, da je bil pogovor, ki ga je vodil Jože Bartolj, za poslušanje nekoliko zahtevnejši, zato ga bo morda lažje prebrati.