Matjaž Merljak
Marko Zupan
Alen Salihović

Novice

Slovenska skupnost (photo: Slovenska skupnost) Slovenska skupnost (photo: Slovenska skupnost)

Delovna mesta in skrb za okolje

Politika je v krizi. Veliko je nezaupanja, ljudje so na politike jezni, so pa še vedno tisti, ki krojijo usodo družbe. Zato moraš mladim ponuditi vizijo za naslednjih 30, 40 let, ne samo do ...

Kolesarji ne določajo moje poti! (photo: Pixabay) Kolesarji ne določajo moje poti! (photo: Pixabay)

Kolesarji ne določajo moje poti!

Marec 2020, mesec, ki si ga bom zelo zapomnil. Pa ne zgolj zato, ker sem v njegovem začetku obrnil nov list v knjigi življenja ampak po 12. in 13. marcu, ki bosta v zgodovini Slovenije tako kot še ...

Venezuela (photo: Pixabay) Venezuela (photo: Pixabay)

Podaljšan status repatriirane osebe

Slovencem iz Venezuele, ki so v našo državo prišli med lanskim novembrom in letošnjim 12. marcem, so za tri mesece podaljšali 15-mesečno zakonsko določen status repatriirane osebe.

Nace in Silva Volčič (photo: osebni arhiv ) Nace in Silva Volčič (photo: osebni arhiv )

»Takšen virus lahko hitro pomori celo vas«

Papež Frančišek je včeraj opozoril na širjenje koronavirusa v Amazoniji. Poudaril je pomen življenja vsakega človeka, ki ga je treba zaščititi, kolikor je le mogoče. Cerkev je že večkrat opozorila ...

Papež Frančišek (photo: VaticanMedia) Papež Frančišek (photo: VaticanMedia)

Imejmo pogum za spremembe na bolje!

Papež Frančišek je nedeljsko opoldansko molitev znova vodil z okna apostolske palače v Vatikanu. Nazadnje je romarje na Trgu svetega Petra tako pozdravil na prvo postno nedeljo. Po treh mesecih je ...

Krizmena maša (photo: Škofija Koper) Krizmena maša (photo: Škofija Koper)

V Kopru danes krizmena maša

Zaradi epidemije koronavirusa krizmenih maš na veliki četrtek ni bilo. Škofje jih bodo darovali v teh dneh oziroma tednih. Blagoslovili bodo krstno in bolniško olje ter posvetili sv. krizmo, ...

Blaženi Alojzij Grozde (photo: ARO) Blaženi Alojzij Grozde (photo: ARO)

Mineva 10 let od beatifikacije Alojzija Grozdeta

Katoliška cerkev v Sloveniji danes obhaja god mučenca bl. Alojzija Grozdeta. Pred desetimi leti je bil na evharističnem kongresu v Celju razglašen za blaženega. Papež Janez Pavel II. je Grozdeta ...

v živo