Starši pozor: na otroškem festivalu tudi LGBT vsebine
Slovenija | 28.01.2018, 08:22 Marjana Debevec
Poročali smo že o tem, kako ideologi LGBT spreminjajo svojo taktiko delovanje. Če so bili prejšnja leta bolj agresivni, so zdaj ubrali bolj mehke pristope. V Ljubljani trenutno poteka priljubljen otroški festival Bobri. Organizira in financira ga Mestna občina Ljubljana. Na njem pa je letos tudi predstava z LGBT vsebino, namenjena otrokom starejšim od štirih let, poroča portal Iskreni.net.
Gre za lutkovno predstavo Prva ljubezen, ki jo izvaja Gledališče ŠKUC. Zgodba govori o šestletnem dečku in njegovemu prijatelju Drejčku, med katerima vzklije ljubezen, a okolica njunih čustev ne odobrava. Odlomek iz slikanice, po kateri je predstava nastala, pa pravi: »Bila je to prva ljubezen, ki pa vzgojiteljicam ni bila všeč. Ločile so naju in nama dale vedeti, da najina čustva niso pravilna. Šele dolgo let kasneje sem ugotovil, da niso imele prav.«
Lahko predšolskim dečkom sugeriramo, da so verjetno geji, ker se najbolje počutijo v družbi fantovskega prijatelja?, se sprašujejo na Iskreni.net.
Kaj pa deklicam, ki se dobro počutijo ob dečku iz vrtca, sosedu, bratu? Ali so celo »zaljubljene« v svojega očeta in pravijo, da se bodo poročile z njim? In kaj fantom, ki pravijo, da se ne bodo nikoli poročili, ker bodo rajši kopali z bagrom?
Osnovno poznavanje otroške psihologije nam pove, da so otroci »zaljubljeni« v osebe, ki so jim blizu in jih imajo radi. To pa seveda ne pomeni, da imajo že razvita spolna nagnjenja, bodisi (hetero)seksualna bodisi homoseksualna ali pa – če karikiramo ob zgornjih vprašanjih – celo incestna ali fetišistična. Še manj, da bi kaj takega lahko ozaveščali ali celo ovrednotili.
Skratka, primer omenjene predstave in tudi drugih podobnih dejavnosti, ki jih je v okolju naših otrok žal čedalje več, prispevajo k zmedi v zdravem identitetnem razvoju naših otrok, povrh vsega pa odnosu družbe do LGBT oseb prej škodijo kot koristijo.
Vladajoča politika v navezi s privilegiranimi organizacijami civilne družbe seveda skrbi, da so tovrstni programi in vsebine finančno močno podprti (v primeru Mestne občine Ljubljana je to še posebej očitno). Za vzgojne programe, ki imajo za cilj vzgojo za poroko in družino tega seveda ne moremo reči. Zato je na prvem mestu zelo potrebna previdnost staršev. Najprej se moramo starši izobraziti, da v lastnih pogovorih z otroki znamo na občutljivem področju vzgoje za spolnost ravnati primerno.
Pomagamo pa moramo tudi ustvarjati alternativna okolja vzgoje otrok za zdravo spolnost – ob sedanjem šolskem sistemu in politiki, ki ga vodi, je čedalje manj upanja, da nam bo država pri tem v podporo in pomoč.