Podpis za referendum je oddala tudi predsednica Društva SKAM Marta Habe
Tudi mladi kritični do novega zakona o družinskih razmerij
| 25.03.2015, 12:54 Rok Mihevc
Mineva že tretji dan zbiranja podpisov za družinski referendum. Pred jutrišnjo izredno sejo Državnega zbora, ki so jo zahtevali poslanci ZL, DeSUS, SD in ZaAB, bo predlog sklepa o nedopustnosti ali dopustnosti referenduma o zakonski zvezi danes obravnaval pristojni parlamentarni odbor.
Koalicija Za otroke gre medtem vabi k oddaji podpisa za razpis referenduma in opozarja, da imajo uprave enote ob sredah daljši delovni čas, tako so danes večinoma odprte do 17. ure, v Ljubljani pa celo do 19.ure. Do včeraj zvečer je bilo po neuradnih podatkih zbranih 23.000 podpisov.
Če nekateri mediji dajejo vtis, da podpise za referendum prispevajo samo starejši in katoliška Cerkev, vam bi mi radi pokazali, da so med zagovorniki družine tudi mladi. Svoje argumente je za naš radio predstavila študentka Tadeja Šuštar. „Pobudo za referendum sem podpisala, ker se mi zdi prav, da imajo vsi enake pravice, tudi otroci. Da imajo pravico do očeta in mame. In pobudniki tega zakona so se odločili, da bi jim to pravico kršili in jim odvzel očeta in mamo in ju nadomestili z dvema mamama in dvema očetoma.“
Peter Merše meni, da zakon izenačuje nekaj, kar po svojem bistvu ni enako. Zvezo, ki je odprta življenju in zvezo ki to ni, ampak je zgolj intimna zveza dveh posameznikov in nič več kot to. Zato meni, da zaničuje pomen očetovstva in materinstva. „Zato, ker diskriminira zakonce, ko jim ne da možnosti, da se opredelijo, ali še želijo to ostati po novem zakonu istospolnim pa to omogoča. Ker dovoljuje posvojitve otrok v istospolne skupnosti in ne zagotavlja ugovora vesti javnim uslužbencem. In še enkrat zato, ker je pomen zakonske zveze v osovanju družine, česar pa zveza dveh oseb istega spola ne omogoča.“
Do novega zakona je kritična tudi Valerija Rot. „Zagovarjam družino – mama, oče in otroci in prav je, da se borimo za pravice otrok. Otroci niso pravica, ampak so dar in imajo mnogo pravic. Ena izmed njih je tudi ta, da imajo očeta in mamo in odraščajo z njima, kar pomaga tudi za njihov zdrav razvoj.“
Svoj podpis je že v ponedeljek oddala predsednica Društva SKAM Marta Habe, ki verjame, da je njena dolžnost kot predsednica in mlada katoličanka, da stopi v bran vrednotam družine. „Podpisala sem, ker se mi zdi, da v naši deželi ni več samoumevno, da je osnovna celica družbe družina, taka ki ima lik ženske in moškega, se pravi očeta in matere. Zakaj se mi zdi to pomembno? V začetku je Bog ustvaril Adama in Evo, se pravi moškega in žensko da sta imela potomce in tudi naprej je Bog naročil Noetu, naj od vsake živali vzame po par, ne po dva noja, ampak je rekel ovco in ovna. Tudi Jakob je služil za Rahelo in ne za njenega brata. Sploh pa poglejmo zgled sv. Družine. Bog je omogočil Jezusu, da je imel lik matere in očeta in mislim, da nam je sv. Družina lahko zgled. Želim si, da bi tudi prihodnji rodovi živeli brez problema z očetom in mamo in ne kako drugače.“