Dvig DDV-ja bi družine še bolj prizadel kot pa nepremičninski davek

Politika | 02.04.2014, 14:03 Marta Jerebič

Veliko vladnih ukrepov za reševanje finančne krize je že prizadelo družine. V Družinski pobudi ocenjujejo, da je nov predlog o zvišanju davka na dodano vrednost z vidika družine še slabši kot zakon o obdavčitvi nepremičnin.

»Nepremičninski davek bi na družino v povprečju odnesel približno 100 evrov oziroma do 300 evrov v Ljubljani, kjer so nepremične najdražje. Ta zakon pa bo za povprečno gospodinjstvo, se pravi gospodinjstvo z enim otrokom ali manj, pomenil približno 20 evrov večje stroške na mesec, kar pomeni že krepko čez 200 evrov na leto samo pri povprečnem gospodinjstvu, za družine z več otroki pa še toliko več. Tako da lahko ugotovimo, da ta predlog družine prizadene še mnogo bolj, kot bi jih nepremičninski zakon in gre za družine zelo neugoden predlog,« je za naš radio povedal predsednik Družinske pobude, Tomaž Merše.

Družine so bile doslej pri varčevalnih ukrepih med najbolj obremenjenimi skupinami, zato je treba take ukrepe načrtovati tako, da bolj sorazmerno razporedijo breme, še meni predsednik Družinske pobude, Tomaž Merše.

 

Politika
Ivanka Kržišnik dobro uro po smrti, z blaženim nasmeškom... (photo: Tomaž Sokol) Ivanka Kržišnik dobro uro po smrti, z blaženim nasmeškom... (photo: Tomaž Sokol)

Dostojanstveno slovo

Ob izteku lanskega leta, v tistih prazničnih dneh, ko si vzamemo čas za veselje, druženje in ustvarjanje načrtov, se je po dolgotrajni bolezni poslovila najina dobra prijateljica Ivanka.

Dr. Aleš Maver (photo: STA) Dr. Aleš Maver (photo: STA)

Zakaj iskati novo sredino?

Politična sredina na Zahodu visi preveč v levo. To je lastnost, ki po besedah političnega analitika profesorja dr. Aleša Mavra med drugim druži zadnje pretrese v Avstriji, Franciji in Nemčiji ter ...