Jaka KorenjakJaka Korenjak
Helena KrižnikHelena Križnik

Tanja Dominko

Tanja Dominko je novinarka na Radiu Ognjišče.

  • Tanja Dominko (photo: Izidor Šček)
    06.06.2015, 18:30

    Pregled domačih dogodkov od petka, 29. maja, do petka, 5. junija

    V minulem tednu smo obhajali praznik sv. Rešnjega telesa in krvi, v soboto so se na Kongresnem trgu spomnili žrtev komunističnega nasilja, spravna slovesnost je bila tudi na Zaplazu. Sicer pa smo po več letih le dočakali prodajo časnika Delo, medtem ko prodaja Telekoma čaka na presojo vlade. Odmeval je prevzem hotelov s strani slabe banke, s čimer se je ukvarjalo tudi sodišče. Bolj razveseljive pa so bile novice o nekaterih ekonomskih kazalcih v naši državi.

  • dr. Ivan Štuhec (photo: Škofija Novo mesto)
    17.05.2015, 13:33

    Dr. Štuhec po praznovanju 70. obletnice

    Slovenija je po besedah moralnega teologa dr. Ivana Štuheca 70. obletnico konca 2. svetovne vojne praznovala na nezadovoljivi ravni, nekako shizofreno. „Nekateri govori so bili res v spravljivih tonih, predvsem to velja za govore najvišjih političnih predstavnikov v Sloveniji, po drugi strani pa zlepa ni bilo toliko stare revolucionarne ikonografije kot tokrat. V to so bili vpleteni tudi otroci, mladina, ki s to preteklostjo nimajo nič, ne vedo, zakaj imajo na glavi pionirčkove kape z rdečo zvezdo.“ To zaznavamo predvsem v času, odkar je Združenje za vrednote NOB prevzel Tit Turnšek. „Nomen est omen,“ poudarja in meni, da verjetno ni po naključju dobil imena po Titu, saj so šle zadeve daleč presegle to, kar je prej počel g. Stanovnik na takih proslavah. „Smo v zmedenem stanju, stvari niso postavljene na svoje mesto. Meša se osvoboditev izpod okupatorja z revolucijo.“

  • Poslanci Bojana Muršič, Uroš Prikl in Bojan Krajnc (photo: Tanja Dominko)
    23.04.2015, 12:54

    Pogovor o: proces privatizacije se nadaljuje „premišljeno“

    Potem ko je v zadnjem obdobju privatizacija zasedala precej medijskega prostora, smo o tej temi pripravili oddajo Pogovor o. Zanimalo nas je, kaj o prodaji Telekoma menijo v vseh parlamentarnih strankah, kako se bo odvijala nadaljnja prodaja 60 podjetij, ki sicer javnosti še niso znana, pa tudi, kako so zadovoljni z vladni reformnim programom, katerega priprava je v sklepni fazi. V studiu so se nam pridružili Bojan Krajnc, SMC, Bojana Muršič, SD, Uroš Prikl, Desus, Suzana Lep Šimenko, SDS, Franc Trček, ZL, Maša Kociper, ZaAB, in Matej Tonin, NSi.

  • Pivovarna Laško (photo: ARO)
    18.04.2015, 18:40

    Pregled domačih dogodkov od petka, 10. aprila, do petka, 17. aprila

    Minuli konec tedna je bila delovna sobota za šolarje in vlado, ki je sprejemala nacionalni reformni program, v začetku delovnega tedna je začela osrednje medijske rubrike zastopati privatizacija, prodaja Pivovarne Laško Heinekenu in razočaranje zaradi šibkega interesa za Telekom Slovenije. V torek se je predsednik države znašel v vlogi moderatorja med dvema vročima stoloma- Novo slovensko zavezo in Zvezo borcev. V četrtek je izbruhnila vest, da so v ljubljanskem kliničnem centru v sredo pozno zvečer sprejeli bolnika, pri katerem obstaja sum okužbe z ebolo. A nič od tega ni pritegnilo toliko pozornosti javnosti kot boksarska tekma Dejana Zavca.

  • Tanja Dominko (photo: Izidor Šček)
    10.04.2015, 14:57

    Židanov „moram rečti“

    Petindvajseta obletnica prvih povojnih večstrankarskih volitev je ponujala pravo priložnost za pogled v preteklost, sedanjost in prihodnost. Ko so ljudje 8. aprila leta 1990 odhajali na volitve, so le redki razumeli, da imajo prav zares možnost izbrati drugačno pot, kot so je bili vajeni do tedaj. Le nekateri so bili tako pogumni, da so volili za prihodnost, ne za preteklost, a bilo jih je dovolj, da so skupaj, kot koalicija Demos, slavili zmago. Pri drugih je bil prisoten strah, strah pred drugačnim jutri, pred neznanko, ki jo je pisala odločitev za samostojno državo, in ta strah so spodbujali členi starega sistema, ki jim je počasi začela teči voda v grlo. Z ustrahovanjem so vladali desetletja, s prikimavanjem partijskemu vodstvu so si utirali pot do služb, položajev in boljšega standarda. Tisti, ki so namreč pogumno izražali svoja stališča, ki režimu niso bila všeč, so bili kaj hitro kaznovani, o tem ni nobenega dvoma, zato so bili mnogi raje tiho.