Tanja Dominko
Tanja Dominko je novinarka na Radiu Ognjišče.
V tokratni oddaji »Spoznanje več, predsodek manj« smo gostili teologa in filozofa dr. Janeza Juhanta, s katerim smo pogledali v leto, ki je pred nami, saj je to leto, ko praznujemo 30. obletnico plebiscita. Spregovorili smo tudi o demokratičnih standardih v današnjem času, o Dražgošah, Rupnikovem procesu in potrebi po redefiniciji zgodovine.
Kako na izzive časa odgovarja Teološka fakulteta, smo se spraševali v tokratni Svetovalnici. Dr. Tomaž Erzar in dr. Tadej Stegu sta med drugim predstavila program fakultete, ki že dolgo časa v svojem študiju ne prinaša le teologije, ampak tudi številna znanja in poklice, ki so v današnjem času še kako potrebni, saj so v prvi vrsti namenjeni sočloveku.
Verjetno ste v teh prazničnih dneh, ki so za nami, prestopili prag katere druge, ne le domače cerkve. Ste bili v zadregi, kdaj vstati, kdaj sesti ali poklekniti ali stati? Dejstvo je, da je praksa različna, čeprav naj ne bi bila. Vas to moti, vznemirja ali niti ne, smo spraševali v tokratni Klepetalnici.
Vse premalokrat se zavedamo hvaležnosti za to, da smo, da lahko razveseljujemo, da smo zdravi in da lahko pomagamo drugim. Kajti v naši družbi različni ljudje potrebujejo našo roko pomoči, bodisi, ker državne ustanove ne delujejo dovolj hitro in učinkovito, ali ker je za nekatere storitve potreben denar, ki pa ga mnogi nimajo, vsaj ne dovolj.
V mednarodni skupnosti že več dni odmeva petkova usmrtitev poveljnika elitnih enot iranske revolucionarne garde, generala Kasema Solejmanija. Države so ameriško potezo obžalovale in pozvale k miru, retorika med ZDA in Iranom pa se mestoma zaostruje.