Nataša Ličen
Nataša Ličen je voditeljica na Radiu Ognjišče.
Radijci Blaž Lesnik, Andrej Jerman ter Andrej Novljan in Izidor Šček, so si po včerajšnjem napornem prvem in drugem delu podviga Z morja na Triglav, v čast 30-letnice samostojne svobodne Slovenije, vzeli nekaj ur nočnega počitka v sveži triglavski klimi, ki hitro vrača moči.
V Vrbi, kjer smo navsezgodaj čakali na skupino radijskih kolesarjev, ki so se spotoma ustavili med podvigom Od morja do Triglava, tudi v Prešernovem rojstnem kraju, smo pred cerkvijo sv. Marka na kulturni oder povabili Gregorja Čušina, za interpretacijo nekaj Prešernovih pesmi z domovinsko in prebuditeljsko vsebino.
Slovenci smo alpski narod. Pohodništvo, planinarjenje in gorništvo so pri nas najbolj priljubljeni načini preživljanja prostega časa. Hribe in gore imamo preprosto radi, so naš dedni zapis, naša dediščina, sedanjost in prihodnost. V preteklosti so bile tudi slovenske gore in hribi tisti poligon, kjer smo si Slovenci z vztrajnostjo izbojevali svojo neodvisnost in samostojnost.
Dijaka Škofijske gimnazije Vipava, Inge Novinc in Jakob Domenik sta plodovita besedna ustvarjalca. Jakob je napisal pesnitev po zgledu Prešernovega Krsta pri Savici, posvetil jo je domovini, Inge pa je izdala pesniško zbirko, o ljubezni.
Toliko let kot jih šteje naša država ima tudi podjetje SAM. Ob obletnici smo potrkali na njihova vrata. Pogovarjali smo se z direktorjem Simonom Cerarjem.