Blaž LesnikBlaž Lesnik
Andrej NovljanAndrej Novljan
Rok MihevcRok Mihevc

Jože Bartolj

Jože Bartolj je urednik za kulturo na Radiu Ognjišče.

  • Marko Kocuvan (photo: ARO)
    10.08.2016, 14:25

    Veliki pok šele pride

    Pred kratkim sem bral analizo, ki ugotavlja, da je večina prebivalcev razvitega sveta nezadovoljna s trenutnimi razmerami, v katerih živimo. Ocenjujejo, da se je včasih živelo lepše in boljše. Vas to kakorkoli spominja na splošno mnenje v Sloveniji? Dejansko to stanje nima nobene povezave z ‘dobrimi starimi časi’, a ljudje čutimo, da je danes nekaj močno narobe.

  • 03.08.2016, 14:57

    Dan neskončnih sanj

    Za nami je torej dan, kakršnih je slovenski prostor v 19. in 20. stoletju doživel že precej. Zaradi njega se bo večina Slovenk in Slovencev morda za trenutek počutila pomembna, a nazadnje nas bo kot skupnost prej ali slej sram.

  • dr. Mitja Štular (photo: ARO)
    06.07.2016, 14:44

    Pogum in modrost

    Samostojna država Slovenija je velik, tisočletni dosežek. Ki pa nas je, morda prav zaradi njegove veličine, nekoliko uspaval. Po 25 letih je jasno, da samostojnost ni prinesla vsega, kar si želimo. To ni bil »all inclusive« paket, ni bil končni cilj, pač pa zgolj predpogoj za začetek gradnje demokratične, pravične in uspešne države. Samostojnost smo dosegli, demokracijo pogojno, pravičnosti in uspešnosti pa ne. Ali če smo optimisti: ŠE ne!

  • Valentin Oman (photo: Jože Bartolj)
    05.07.2016, 08:52

    Naš gost Valentin Oman

    V programu oddaje Naš gost je bil z nami eden najpomembnejših avstrijskih in slovenskih sodobnih slikarjev, aktualni 80 letnik (rojen 14. december 1935, Šteben pri Beljaku) Valentin Oman. V pogovoru nam je spregovoril o tem, kako vidi sebe v razpetosti med Avstrijo in Slovenijo. Že njegova družina je bila občutljiva za vprašanja slovenskega jezika, identitete.

  • Aleš Čerin (photo: ARO)
    01.07.2016, 13:03

    Enajst mož odmaknjenih v divjino

    Enajst mož se nas je odpravilo za pet dni v divjino slovenskih gozdov. 120-kilometrsko pot smo začeli v Iški vasi, na končni postaji ene od linij Ljubljanskega potniškega prometa. V prvi gostilni v Iškem Vintgarju se sploh ne ustavimo. Kmalu bosi prečkamo naraslo Iško, kar je simbolno pomenilo odmik v divjino.