Andrej Šinko
Andrej Šinko je novinar Radia Ognjišče.
Po petih mesecih delovanja se vlada premiera Enrica Lette bori za preživetje. Jutri bo znana njena usoda, saj bo v parlamentu potekalo glasovanje o zaupnici. Premier je že včeraj prejel odstopne izjave petih ministrov Ljudstva svobode, stranke nekdanjega premiera Silvia Berlusconija. Nekaj upanja za vlado Lette sicer pušča razkol v Berlusconijevi stranki.
Prvaki koalicijskih strank so glede sprememb proračuna za leto 2014, po besedah premierke Alenke Bratušek, že usklajeni. Zato ob njegovi predstavitvi večjih presenečenj ni pričakovati in je skoraj gotovo, da bo premierka dobila zaupnico, ki jo bo vezala na sprejem dokumenta.
Krščanska unija kanclerke Angele Merkel je z 41,5 odstotka glasov zmagovalka nedeljskih volitev v Nemčiji. Tako bo imela v bundestagu 311 od skupaj 630 sedežev, s tem pa se ji je za las izmaknila absolutna večina. Drugouvrščeni socialdemokrati so dobili 25,7 odstotka glasov in bodo imeli 192 sedežev. Volilna udeležba je bila 71,5-odstotna, v nasprotju s pričakovanju boljša kot na predhodnih volitvah.
V teh dneh so poleg šole odprle vrata tudi veroučne učilnice. To je prostor, ki otroku nudi temelje za rast v veri. Kateheti, laični teologi in duhovniki pri verouku večinoma uporabljajo priporočeno publikacijo Slovenske škofovske konference, ki jih že vrsto let izdaja Slovenski katehetski urad v sodelovanju s Celjsko Mohorjevo družbo. Katehetski načrt pa predvideva tudi spremembe pri metodah podajanja veroučne snovi.
Vojaško posredovanje zahodnih držav v Siriji se zdi vse bližje. Tamkajšnja opozicija je razkrila, da ga lahko pričakujemo že v tem tednu, saj naj bi koalicija držav z ZDA na čelu že izbirala tarče. Svet tako zdaj čaka na odločitev ameriškega predsednika Baracka Obame, Kitajska, Rusija in še nekatere arabske države pa posredovanju v Siriji nasprotujejo. Politični analitik dr. Primož Šterbenc ob tem opozarja na usodne posledice vojaškega posredovanja.