Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
»Poti do srca« je vodilna misel 34. dobrodelnega koncerta Klic dobrote, s katerim je Slovenska karitas zbirala sredstva za več kot dvajset tisoč družin v stiski. Prenos iz Celja ste spremljali na Radiu Ognjišče ter Radiu in Televiziji Slovenija. Zbrane darove bo družinam razdelilo več kot deset tisoč prostovoljcev Župnijskih karitas, ki so se tudi letos množično zbrali na tradicionalnem romanju na Ponikvi.
Ob jubilejni 30-letnici Radia Ognjišče je bil večer s skupino Modrijani prava paša za oči in ušesa. Že od prve pesmi so naši minipočitnikarji pokazali, kako zelo so povezani z glasbo saj so ves čas peli, nekateri so celo zaplesali. Dvorano je napolnilo veselje, sproščenost in čista pozitivna energija. Jure Sešek je v pogovoru z Blažem Švabom dejal: »Naše poslušalce ste že ob prvi pesmi dvignili na noge.« Modrijani so znova dokazali, zakaj so eni najbolj priljubljenih ansamblov v Sloveniji.
V Zdravilišču Radenci potekajo minipočitnice Radia Ognjišče, ki se jih udeležuje več kot 500 poslušalk in poslušalcev. Srečanje smo začeli v četrtek s sveto mašo in pogovorom o veri, gosta sta bila Matic Vidic in Pavle Ravnohrib, v petek se nam je pri maši pridružil murskosoboški škof Peter Štumpf, zvečer v petek pa je vodstvo zdravilišča ob 30-letnici radia pripravilo poseben prleški večer, ki so ga zaznamovali petje in ples.
Na Brdu pri Kranju je potekala letna konferenca Trilateralne komisije Slovenije z naslovom Dialog za prihodnost, na kateri so vodilni slovenski predstavniki gospodarstva, politike, diplomacije, civilne družbe in medijev razpravljali o globalnih izzivih, prehojeni poti slovenske samostojnosti ter gospodarskem preboju. Za komentar o tem, kaj je bilo glavno sporočilo dogodka in kdo vse je prišel, smo prosili Nejca Krevsa, strokovnega sodelavca in člana organizacijskega odbora Trilaterale.
V srcu Pomurja, v Radencih potekajo minipočitnice Radia Ognjišče. Drugi dan smo začeli s sveto mašo v župnijski cerkvi, ki jo je daroval murskosoboški škof Peter Štumpf. V pridigi je dejal, da je to srečanje več kot le običajen dogodek. Gre za duhovno doživetje, ki vedno pusti globoko sled v srcih vseh prisotnih. Ob tem je spomnil tudi na sveto Cecilijo, zavetnico cerkvene glasbe katere god smo obhajali danes.