Alen Salihović
Alen Salihović je urednik informativnega programa Radia Ognjišče.
V luči sobotnega študijskega srečanja »Sodobni učitelj in večna pedagoška vprašanja«, ki ga v Novi Gorici pripravlja Društvo katoliških pedagogov Slovenije (DKPS), je članica društva Klara Levstek v pogovoru za Radio Ognjišče opozorila na številne izzive, s katerimi se danes sooča šolski prostor – od vpliva sodobne tehnologije do spremenjenih družbenih odnosov in zahtevnosti učiteljskega poklica.
33-letni katoliški misijonar iz Ljubuškega Josip Jelinić, je letos februarja začel izjemno 45-dnevno romanje po Bosni in Hercegovini. S hojo, dolgo približno 1000 kilometrov, in s križem na ramenih želi širiti sporočilo miru, odpuščanja in ljubezni med različnimi narodi v državi.
Prenos posmrtnih ostankov več kot 3500 žrtev povojnih pobojev iz brezna Macesnova gorica pri Kočevskem Rogu v kostnico v Škofjo Loko je naletel na ostre odzive in kritike predstavnikov civilne družbe, sorodnikov pobitih ter strokovne javnosti. Kritike so usmerjene predvsem v samovoljno odločitev vlade, ki je brez soglasja sorodnikov in mimo Vladne komisije za prikrita grobišča.
Danes, 2. aprila 2025, mineva dvajset let od smrti papeža Janeza Pavla II., ki je katoliško Cerkev vodil med letoma 1978 in 2005. V Vatikanu bodo to obletnico obeležili s sveto mašo v baziliki svetega Petra, ki jo bo zaradi okrevanja papeža Frančiška daroval kardinal Pietro Parolin. Zvečer bo na Trgu svetega Petra potekalo molitveno bdenje v poljskem in italijanskem jeziku.
V soboto, 16. marca 2025, je več kot 1700 romarjev iz ljubljanske nadškofije poromalo v starodavni Oglej. Romanje, ki je potekalo v sklopu svetega leta, je vodil ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore, pri oltarju pa so se mu pridružili pomožna škofa Anton Jamnik in Franc Šuštar, goriški nadškof Carlo Roberto Maria Redaelli, upokojeni beograjski nadškof Stanislav Hočevar in več kot 50 duhovnikov. Zbrani romarji so se kljub dežju zbrali pri slovesni sveti maši v baziliki svetih Mohorja in Fortunata ter Marijinega vnebovzetja, ki je bila do zadnjega kotička napolnjena. Številni so morali sveto mašo spremljati tudi pred baziliko.