Na posvetu v Mariboru o možnostih digitalnega mladinskega dela
Slovenija | 27.11.2017, 18:54
Maribor gosti dvodnevni nacionalni posvet mladinskega sektorja. Udeleženci na njem razpravljajo o možnostih digitalnega mladinskega dela. Ključna so vprašanja, kako to postaviti na svetovni splet, kjer se danes mladi najpogosteje nahajajo, kaj so prednosti in kaj slabosti.
Po besedah predsednika Mladinskega sveta Slovenije Tina Kampla želi posvet med drugim odpreti sistematično razpravo o tem, kako izkoristiti priložnosti, ki jih prinašata tehnološki razvoj in digitalizacija družbe. Kot je dodal, je treba pri tem upoštevati tako pozitivne kot negativne vidike. "Izkoristimo priložnosti, hkrati pa z določeno mero zdravega razuma naslovimo izzive in pasti, ki se v digitalnem svetu pojavljajo. Tu ne smemo pozabiti varovanja osebnih podatkov in številnih drugih zlorab, katerim so najbolj izpostavljeni prav mladi."
Na pozitivne in negativne strani novih tehnologij je opozoril tudi direktor Urada za mladino Rok Primožič. "Mladi se vse več demokratično aktivirajo na spletu, po drugi strani pa nam anonimnost, ki jo prinaša takšen razvoj, včasih povzroča probleme." V obeh primerih je po Primožičevih ocenah ključen pravi nagovor.
Direktorica Mladinskega kulturnega centra Maribor Maja Malus Azhdari je poudarila, da je mlade treba podučiti o pomenu pristnega osebnega stika. "Temu je treba nameniti posebno pozornost, saj se mladi zatekajo v irealen svet in tam iščejo nadomestke tega, kar ponuja socialno življenje in druženje z vrstniki."