Skavti med snemanjem za Dijaško oddajo
Slovenski skavti praznujejo 25 let
Cerkev na Slovenskem | 20.02.2015, 13:11 Nataša Ličen
Združenje Slovenskih katoliških skavtinj in skavtov letos praznuje 25 let. Ob tej priložnosti pripravljajo različne dogodke. Praznovanje po vseh stegih pa se bo odvijalo ob Dnevu spomina oziroma, ob rojstnem dnevu njihovega ustanovitelja Roberta Baden Powlla, to nedeljo 22. februarja.
22. februar bo dober dan
Kot so zapisali na svoji spletni strani, so skavti močni, ker stvari počnejo skupaj! Motorji njihovega združenja so stegi in znotraj njih posamezne veje. Tam je prostor, kjer skavt napreduje, se od drugih uči, skupaj odrašča. Vsaka takšna skupnost je nekaj posebnega, ima nekaj unikatnega, kar prispeva k celotnemu gibanju. Člani morajo čutiti pripadnost in biti ponosni na svoj steg. Zato je dan spomina letos idealna priložnost, da praznovanje obletnice delovanja praznuje ves steg, da člani spoznajo zgodovino stega in začutijo ponos.
Podrobneje o dogodkih na spletu http://www.skavt.net/
Slovenska skavtska organizacija (Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov) je prostovoljna nacionalna mladinska organizacija, ki se ukvarja z vzgojo in izobraževanjem otrok in mladih. Temelji na načelih, ki jih je v začetku 20. stoletja napisal Robert Baden-Powell, ustanovitelj skavtskega gibanja. ZSKSS je bilo ustanovljeno leta 1990 na temeljih predvojnega slovenskega skavtstva. Trenutno je aktivnih približno 4500 članov. Razdeljeni so v štiri starostne skupine (večinoma so stari od 6 do 30 let); vodi jih okoli 820 voditeljev prostovoljcev.
Osnovni namen vzgoje v ZSKSS je prispevati k polnemu telesnemu, duševnemu, duhovnemu in družbenemu razvoju otrok in mladih, da bodo lahko postali trdne osebnosti, odgovorni državljani ter člani krajevnih, narodnih in mednarodnih skupnosti. Neformalne vzgojno-izobraževalne dejavnosti izvajamo s pomočjo skavtske metode, ki je v svetu priznana kot ena najučinkovitejših neformalnih vzgojnih metod za vzgojo samostojnih ljudi in okoljsko vzgojo. Vsako leto izvedejo več kot 300 večdnevnih zimovanj in poletnih taborov ter drugih dejavnosti, ki so dopolnilo šoli predvsem na področju aktivnega državljanstva, osebnostnega razvoja, okoljske vzgoje, medgeneracijskega sodelovanja, pridobivanja veščin za samostojno življenje in podobno.
Pismo dobrih del Dober dan ali World thinking day
»Poskusite zapustiti ta svet za spoznanje boljši, kot ste ga prejeli«. Pomembna prvina naše dejavnosti je prostovoljstvo. Voditelj povprečno opravi 5 - 7 ur prostovoljnega dela tedensko. Skavti puščajo sled. Naše poslanstvo je spreminjanje sveta na bolje. Akcijo »22.2. bo dober dan« organizira Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov, slovenska skavtska organizacija, njen namen pa je razširiti in globalno krepiti skavtsko idejo dobrih del, pomoči bližnjim in spreminjanja sveta na bolje.
Podrobnosti nam bodo razkrili v pogovoru za Radio Ognjišče, v Dijaški oddaji 26. februarja ob 17.05. Vabljeni k poslušanju.